خانه / سیاسی /  آمریکا از ادامه کمک نظامی به کُردهای سوریه منصرف شده است

 آمریکا از ادامه کمک نظامی به کُردهای سوریه منصرف شده است

سرویس جهان – روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات ارشد آمریکایی از منصرف شدن پنتاگون از پیگیری برنامه ارسال سلاح برای یگان های مدافع خلق خبر داد.

به گزارش کردپرس، چند مقام آمریکایی امروز به روزنامه واشنگتن پست گفتند وزارت دفاع آمریکا که ماه گذشته درخواستی را به منظور ارسال سلاح برای نیروهای کُرد سوریه به دولت اوباما داده بود، پس گرفته است.
مقامات ارشد آمریکا دو دلیل را برای لغو درخواست برای ارسال سلاح ذکر کرده اند؛ آنها گفته اند هنوز تنشهای کردها و دولت ترکیه در مورد سوریه حل نشده و دیگر این که عملیات نظامی برای تصرف مناطق اطراف رقه که انتظار می رود عملیات آزادسازی آن به زودی آغاز شود، به سلاح های بیشتر نیاز ندارد.
به نوشته واشنگتن پست، ارسال سلاح بیشتر مشوقی برای کردها برای حرکت به سمت رقه خواهد بود هر چند ممکن است کردها از آن برای توسعه قلمرو و دستیابی به قدرت سیاسی بیشتر استفاده کنند. به هر حال مقامات ارشد آمریکا به کردها هشدار داده اند اگر بر خلاف منافع آمریکا رفتار کنند و به تشدید تنش با ترک ها اقدام کنند، کمک های نظامی به آنها قطع می شود.
ناصر حاجی منصور، مشاور رهبران نیروهای سوریه دموکرات که بیشتر نیروهای آن را کردها تشکیل می دهند، به این روزنامه گفته است اولویت کُردهای سوریه با منافع آمریکا که تاکید بر بازپس گیری رقه است، تطبیق پیدا خواهد کرد. نیروهای YPG در عملیات آزادسازی رقه مشارکت خواهند کرد اما میزان و چگونگی آن هنوز مشخص نشده است.
کد مطلب: ۱۱۷۴۱۱  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۱۱

شناسه خبر : 12661

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =