خانه / سیاسی / آمریکا: برنامه هسته ای را کنار بگذارید/ پاسخ: آماده شلیک ایم

آمریکا: برنامه هسته ای را کنار بگذارید/ پاسخ: آماده شلیک ایم

واشنگتن از پیونگ یانگ خواست به وظایف بین المللی خود پایبند باشد و از برنامه هسته ای اش دست بردارد

زمان انتشار خبر: سه شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۴ – ۰۸:۵۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاری کره جنوبی «یونهاپ» گزارش داد: درخواست واشنگتن از پیونگ یانگ در این زمینه پس از آن مطرح شد که فرستاده بلندپایه کره شمالی به انگلیس هشدار داد کشورش آماده شلیک موشک های هسته ای است.
 
هیونگ هاک بونگ، سفیر کره شمالی در انگلیس گفت: کره شمالی می تواند در صورت رو به رو شدن با حمله، از موشک هسته ای یا سلاح هسته ای بهره بگیرد.
وی افزود: حملات با استفاده از سلاح هسته ای یک امتیاز انحصاری در اختیار آمریکا نیست.
 
برد و توان موشکی کره شمالی برای هدف قرار دادن اهداف مختلف
در واکنش به این موضع گیری، ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در نشست خبری گفت:«من این گزارش ها را دیده ام. قطعا یک اجماع بین المللی علیه برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک کره شمالی وجود دارد. ما از کره شمالی درخواست کرده ایم از هر دو این برنامه ها به گونه ای قابل تائید و بازگشت ناپذیر دست بردارد.»
 
هارف تصریح کرد :«در قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز از کره شمالی درخواست شده است این برنامه های خود را کنار بگذارد. ما برای جلوگیری از تهدیدهای کره شمالی و همچنین پاسخ به این تهدیدها کاملا آماده ایم.»
 
کره شمالی سال ۱۹۹۳ از «پیمان منع گسترش» سلاح های هسته ای، موسوم به «ان پی تی» خارج شد.
 
واشنگتن تاکید کرده درباره فعالیت های هسته ای پیونگ یانگ به شدت نگرانی دارد. آمریکا اعتقاد دارد فعالیت های هسته ای کره شمالی نقض تحریم های بین المللی علیه این کشور است.
 
کره شمالی به علت آزمایش های مختلف هسته ای و موشکی بالستیک که از سال ۲۰۰۶ صورت داده با تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد، آمریکا و دیگر کشورها رو به رو بوده است.
 
مقامات پیونگ یانگ این آزمایش های هسته ای و موشکی را با وجود درخواست های بین المللی برای خودداری کره شمالی از چنین اقداماتی صورت داده اند.
 
مقامات کره شمالی بیشتر وعده می دهند آزمایش های هسته ای و موشکی را در ازای گام های مشابه آمریکا به تعلیق درآورند تا از این روش به کاهش تنش ها (در شبه جزیره کره) کمک شود.
 
کره شمالی فوریه ۲۰۱۲ با آمریکا درباره تعلیق آزمایش های هسته ای خود به توافق رسید، با این حال، این روند فقط دو ماه دوام داشت.

شناسه خبر : 16121

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =