آمریکا بر خلاف توافق ژنو ایران را تحریم کرد  

وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدیدی را منتشر کرده است که افراد و شکرتهای بیشتری را به جرم همکاری با ایران وارد لیست سیاه خود کرده است‎.
 

باشگاه خبرنگاران به نقل ازوزارت خزانه داری آمریکا خبر داد؛ این نهاد دولتی 9 شرکت و فرد دیگر را به بهانه همکاری با ایران برای دور زدن تحریم ها مورد تحریم قرار داد.‎
اتهام اصلی این افراد ونهادها مراوده اقتصادی با ایران است. بر این اساس ۹ فرد و شرکت جدید به لیست تحریم شدگان ایران اضافه شدند. وزارت دارایی آمریکا می گوید این تحریم ها ، تحریمهای جدید نیست بلکه اعمال تحریمهای موجود است. وزارت خزانه داری اعلام کرده است این افراد به دور زدن تحریم ها توسط ایران کمک می کنند و یا جز افرادی هستند که در موارد حقوق بشری دخالت می کنند و کمک می کنند ایران به توانایی سانسور دست پیدا کند.‎
وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده است در لیست تحریم های جدید اطلاعات 30 شرکت کشتیرانی که با خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی همکاری دارند هم به روز شده است. هدف از این اقدام اعمال تحریم های هسته ای و عدم اشاعه ذکر شده است.بار دیگر نام دیوید کوهن معاون تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری آمریکا در لیست جدید تحریم ها مشاهده می شود. وی در بیانیه ای اعلام کرده است این تحریم ها ، جدید نیستند و برای اجرای تحریم های کنونی علیه ایران وضع شده اند.وی تاکید کرده است در حالی که مذاکرات هسته ای برای نیل به یک توافق جامع در مورد پرونده اتمی ایران در جریان است ، آمریکا از اعمال تحریم های جدید حمایت نمی کند.اما واشنگتن صریحا اعلام کرده است که هم در عمل و هم در گفتار تحریم های وضع شده در گذشته را ادامه می دهد.
وزارت خزانه داری آمریکا در اطلاعیه مبسوط خود 6فرد و یک شرکت را به بهانه تهیه دلار برای دولت ایران وارد لیست سیاه خود کرده است. نام این افراد به شرح زیر است :
1 ) حسین زیدی
 2 ) سید کمال یاسینی
 3 ) عزیز الله قلندری ( تبعه افغان ، که به ایران در تهیه دلار کمک کرده است )
 4 ) اسد الله سیفی
 5 ) آناهیتا نصیر بیک که عضو بانک آسیا می باشد
 6 ) شرکت بلفاست جنرال تریدینگ
گفتنی است وزارت خزانه داری در ادامه اعمال تحریم های حقوق بشری خود بر ضد ایران ، شرکتهای فناوری نرم افزاری دوران و شرکت آبسیک را به جرم کمک به دولت ایران برای سانسور و نقض حقوق بشر تحریم کرده است.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *