خانه / فرهنگی / آیا همه مسئولین استان دغدغه ی وضعیت فرهنگی را دارند؟

آیا همه مسئولین استان دغدغه ی وضعیت فرهنگی را دارند؟

پرداختن به فرهنگ و اصالت اسلامی ایرانی و باورهای دینی، مسئله ای است مهم که اشتباه در آن به راحتی قابل جبران نبوده و اقتدار جامعه و کشور را زیر سوال می برد

به گزارش کردتودی؛ حرکت بعضی از مسئولین استان در خارج از چارچوب اعتقادات و ارزشهای اسلامی صدای مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان را درآورده است به طوریکه نامبرده در چند روز گذشته طی مصاحبه با خبرگزاری فارس با اشاره به جهت‌گیری‌های فرهنگی در استان یادآور شده که؛ ” فضای فرهنگی کردستان نیازمند خانه‌تکانی است.”
در ذیل ، متن کامل این این گفتگوی خبری را می توانید بخوانید:
حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در حاشیه هفتادویکمین جلسه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی استان کردستان که در مجتمع نور سنندج برگزار شد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با توجه به نگرانی مکرر مقام معظم رهبری در خصوص وضعیت فرهنگی و تاکید مستمر ایشان بر اولویت فرهنگ و تاکید معظم‌له بر جهت‌گیری سالم فرهنگی لازم است صاحب‌نظران و نخبگان و مسئولان فرهنگی در خصوص رفع نگرانی مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی جدی‌تر و عملیاتی‌تر اقدام کنند.
وی افزود: مسئولان فرهنگی و صاحب‌نظران این عرصه باید در خصوص جهت‌گیری اسلامی و انقلابی فرهنگی تامل و بررسی ریشه‌ای‌ اعمال کنند.
این مسئول رصد کردن مسائل فرهنگی استان را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: باید جهت‌گیری مسائل فرهنگی جهت‌گیری صحیح و مومنانه‌ای باشد و بر مبنای معیارهای اسلامی گسترش یابد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: یکی از فلسفه‌های پیدایش انقلاب مقابله با ناهنجاری‌ها و ضد ارزش‌های طاغوت و شاهنشاهی بود و اکنون پس از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی افرادی آگاهانه و ناآگاهانه با استفاده از جایگاه نظام اسلامی به احیای شاخص‌های فرهنگی قبل از انقلاب مبادرت می‌ورزند و متاسفانه بدان افتخار کرده و حسرت آن روزها را می‌خورند.
صفی‌یاری خاطرنشان کرد: چهره‌های مظلوم قرآنی و فرهنگی و جانبازان و رزمندگانی از دوران جنگ تحمیلی هستند که هنوز هم نیازمند کمک و مساعدت مسئولانند اما متاسفانه وضعیت آنها به فراموشی سپرده شده و توجه مسئولان به افرادی معطوف شده که نسبت آنان با انقلاب اسلامی روشن نیست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری که اشتباهات فرهنگی به راحتی قابل جبران نیست، گفت: تغییر مسیر فرهنگ، هویت واقعی جامعه را به هم می‌زند.
صفی‌یاری بیان کرد: در حالیکه کردستان با مشکلات و معضلات عدیده فرهنگی مواجه است، انفعال فرهنگی جامعه را دچار بی‌هویتی فرهنگی می‌کند و بر همین اساس رهبر فرزانه انقلاب به اقتدار فرهنگی به عنوان بالاترین اقتدار و سرمایه یک جامعه اشاره می‌کند.
وی گفت: با اینگونه اقدامات جای تعجب نیست اگر می‌بینیم بسیاری از مردم سنندج در محاورات روزمره از اسامی و عناوین قبل از انقلاب خیابان‌ها، میادین و اماکن استفاده می‌کنند و عناوین و اسامی انقلابی کاملا مهجور بوده و فقط در بخش اداری جریان دارد.

شناسه خبر : 4743

این خبر رو هم ببینید

وحدت پایدار، ضرورتی ماندگار/ *محمد هادیفر

وحدت در لغت به انسجام و پیوستگی معنا شده که در مقابل تفرقه و کثرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =