خانه / سیاسی / آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران: اسرائیل دیوانه شود تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران: اسرائیل دیوانه شود تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم

امام‌جمعه موقت تهران گفت: ساخت نمونه ایرانی پهپاد RQ170 ضربه سخت بر پیکره آمریکا بود، هواپیمای آمریکایی نواقصی داشت که در نوع ایرانی آن نقص‌ها برطرف شد، اسرائیل دیوانه شود و قصد تجاوز به ایران را داشته باشد تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس آیت‌الله محمد موحدی‌کرمانی خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه امروز تهران اظهارداشت: از دولت و وزارت بهداشت در اجرای مرحله سوم طرح تحول سلامت که قرار شده با اجرای آن زیر میزی ها منتفی و متخلفان محکوم شوند، تشکر می‌کنم.
وی با بیان اینکه همچنین از زحمات ده ساله آقای ضرغامی در سازمان صدا و سیما تشکر می‌کنم، یادآور شد:‌ برای آقای سرافراز آرزوی موفقیت و عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری را دارم.
خطیب جمعه تهران به پرواز پهپاد آر کیو ۱۷۰ ایرانی اشاره و اضافه کرد: سه سال قبل که ایران این پرنده جاسوسی آمریکایی را به غنیمت گرفت بلافاصله ساخت نمونه آن در نیروی هوافضای سپاه از طریق مهندسی معکوس در دستور کار قرار گرفت که در نهایت یک فروند از آن ساخته شد و به پرواز در آمد که ضربه سختی بر پیکر آمریکایی ها بود و به قول فرمانده هوا فضای سپاه سکته ناقص آمریکایی ها را کامل کرد.
وی تصریح‌کرد: البته این هواپیما به ویژه در بخش رادارگریزی نواقصی داشت که در نوع ایرانی آن این نواقص رفع و قرار شد تا پایان سال ۴ نمونه از آن ساخته و تولید انبوه آن سال آینده انجام شود.
امام جمعه موقت تهران افزود‌: آمریکایی‌ها می‌گفتند ایرانی ها قادر به مهندسی معکوس و استخراج اطلاعات از این پهپاد نیستند اما اکنون با بهت و حیرت ، قدرت استراتژیک و فناوری ایران را دیدند.
آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: موضوع سومی که می خواهم به آن اشاره کنم موشک بالستیک سجیل است که می تواند همه نقاط رژیم صهیونیستی و پایگاه های آمریکا را در منطقه مورد اصابت قرار دهد و با خاک یکسان کند. ‌
خطیب جمعه تهران با اشاره به اینکه هیچ مرکزی از مراکز اتمی و موشکی رژیم صهیونیستی از موشک های ایران در امان نیست، افزود: ‌مراکز اتمی رژیم صهیونیستی و مراکزی که این رژیم موشک های خود را در آن مخفی کرده در تیررس موشک های پرقدرت ، پر سرعت و مهیب ایرانی است و سقف آهنین این رژیم هم قابلیت دفاع در برابر موشک های ما را ندارد.
وی ادامه داد: این موشک ها لحظاتی پس از پرتاب، از جو زمین خارج و با سرعت غیر قابل تصوری یعنی حدود ۱۶ برابر سرعت صوت به سوی هدف ادامه مسیر می دهد که هیچ قدرت دفاعی توان دیدن آنها را ندارد چه برسد به انهدام آنها.
 
امام جمعه موقت تهران در عین حال گفت: همه این ابزارهایی که داریم دفاعی و بازدارنده است زیرا دفاع حق مسلم هر کشور و هر انسانی است.
آیت‌الله موحدی کرمانی تأکید کرد:‌ اگر رژیم صهیونیستی روزی دیوانگی کند و فکر تجاوز به ایران را در سربپروراند با موشک های سجیل ایرانی که برد آنها به دو هزار کیلومتر می رسد مواجه می شود در حالی که فاصله ما با رژیم صهیونیستی ۱۲۰۰ کیلومتر است و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد.
وی گفت: بنابراین صحبت کردن با زبان تهدید و زور با کشوری چون ایران کاری احمقانه است و هیچ راهی برای طرف مقابل جز، مذاکره منطقی در فضای آرام وجود ندارد.
خطیب جمعه تهران اضافه کرد : ایران حتی یک قدم از توسعه غنی سازی اورانیوم عقب نشینی و از حق مسلم خود درباره انرژی صلح آمیز هسته ای صرفنظر نخواهد کرد.
وی گفت: همه مردم ایران بر حفظ حقوق مسلم خود و پیشبرد دستاوردهای هسته ای اراده جدی و عزم قطعی دارند و این اراده در هیات مذاکره کننده ایرانی نیز متبلور است.
امام جمعه موقت تهران افزود: این اراده را باید از زبان وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی شنید که گفت شخصا با پنج به علاوه یک صحبت کردم که آنها را متقاعد کنم که ایرانی ها را از غنی سازی اورانیوم منصرف و وادار به تعطیلی تاسیسات آب سنگین اراک کنند که آنها گفتند چنین چیزی ممکن نیست.
آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین گفت: ‌اوباما به جای نامه نگاری ، حسن نیت خود را در عمل نشان دهد نه اینکه هنوز مرکب نامه اش خشک نشده ، دستور تمدید وضع  اضطراری ایران را صادر کند .
خطیب نمازجمعه امروز تهران با اشاره به اینکه آمریکا می داند حتی در مقابله با داعش نمی تواند قدرت ایران را نادیده بگیرد اضافه کرد : اوباما می گوید با اعمال تحریم، ایران را سر میز مذاکره آوردیم ، نه ، اشتباه کردید ایران حاضر به مذاکره شد تا به شما و دنیا بفهماند که شما دروغ می گویید و با بلوکه کردن دارایی های ما و تحریم های ظالمانه ، ظالم هستید ایران می خواهد با مذاکره به دنیا ثابت کند ما اهل منطق و خواهان صلح جهانی هستیم.
وی گفت: اوباما و کری می گویند توافق نکردن بهتر از توافق بد است ما هم آن را قبول داریم و می گوییم توافق نکردن بهتر از زور و تحمل پیشنهادات ظالمانه آمریکاست.
امام جمعه موقت تهران افزود‌: پنج به علاوه یک به سخنان سخیف رژیم کودک کش اسرائیل اعتنا نکند ، رژیمی که رسما اعلام کرد با کمیته تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره جنایات این رژیم در غزه همکاری نخواهد کرد.
آیت‌الله موحدی کرمانی افزود:‌ آقای احمد شهید اگر فکر حقوق بشر است به غزه و سوریه برود و ببیند بر سر مردم مظلوم و  کودکان بی دفاع این کشورها چه آمده است و از شهرهای عراق، سرها و دست های قطع شده را گزارش کند.
وی اضافه کرد: مخالفان سوریه اخیرا به گفت‌وگو با دولت این کشور تمایل نشان داده اند و آقای معاذ الخطیب با اعتراف به اشتباهات گذشته اش گفته آماده گفتگو با دولت سوریه است.
وی گفت: در چند روز اخیر شاهد یورش رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و دسیسه علیه آن بودیم که این امر موجب انتفاضه دیگری در سرزمین های اشغالی خواهد شد ضمن محکوم کردن این اقدام از علمای جهان اسلام می خواهم در برابر توطئه های این رژیم غاصب ساکت ننشینند.

شناسه خبر : 17139

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =