خانه / سیاسی / آیت‌الله هاشمی شاهرودی در شانزدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری : خبرگان در هندسه نظام موقعیت محوری دارد/ پیروزی غزه از برکات مقاومت اسلامی است .

آیت‌الله هاشمی شاهرودی در شانزدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری : خبرگان در هندسه نظام موقعیت محوری دارد/ پیروزی غزه از برکات مقاومت اسلامی است .

نائب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خبرگان نقطه جمع اسلامیت و جمهوریت نظام است، گفت: مجلس خبرگان در هندسه نظام جمهوری اسلامی موقعیت محوری دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری، در شانزدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری که امروز صبح یکشنبه آغاز شده است، در ابتدای سخنان خود با اشاره به کسالت آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان اظهار داشت: این جلسه متاسفانه به جهت کسالت سنگین آیت‌الله مهدوی کنی بدون حضور ایشان برگزار می‌شود
وی ادامه داد: سوابق درخشان آیت‌الله مهدوی کنی قبل و بعد از انقلاب و مجاهدت ایشان در کنار حضرت امام و مقام معظم رهبری و حضور در عرصه‌های خطیر و دیگر صحنه‌ها چهره موجه و مقبولی را از ایشان به تصویر کشیده است.
نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه از ذات اقدس احدیت شفای ایشان را طلب می‌کنیم، خاطرنشان کرد: همچنین ارتحال ۴ نفر از اعضای مجلس خبرگان را که امروز در این جلسه حضور ندارند،‌ خدمت امام عصر (عج) و مردم حوزه‌های انتخابیه آنان تسلیت عرض می‌کنیم.
هاشمی شاهرودی اضافه کرد: آیت‌الله محمدی گیلانی از چهره‌های شاخص و درخشان بودند، آیت‌الله زرندی نماینده مردم کرمان،‌ آیت‌الله مجتهدی نماینده خوزستان و آیت‌الله جباری نماینده مازندران به رحمت ایزدی پیوستند و از درگاه خداوند مسئلت می‌کنیم روح این بزرگواران را با ائمه محشور فرمایند.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی با اشاره به جایگاه مجلس خبرگان رهبری در جمهوری اسلامی اظهار داشت: ولایت فقیه که امتداد ولایت حضرت رسول و ائمه معصومین در عرصه غیبت است با شناخت عمیق علما از آن به درستی تصحیح می‌شود و فقیه جامع‌الشرایط را به جامعه اسلامی معرفی می‌کند و بر استمرار شرایط ولایت او نظارت دارد و از این رو خبرگان به عنوان چشمان بیدار جامعه است.
نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه خطیر و رفیع خبرگان در بنای شکوهمند جمهوری اسلامی تصریح کرد: خبرگان نقطه جمع اسلامیت و جمهوریت نظام است.
وی ادامه داد: مجلس خبرگان در سه دهه نظام و جمهوری اسلامی نقش محوری داشته و اسلامیت و جمهوریت نظام وابسته به آن است.
آیت الله هاشمی شاهرودی با بیان اینکه نظام مردم‌سالاری دینی از ابتکارات حضرت امام است، افزود: ولایت فقیه در عمق آموزه‌های دینی و سیره عملی شیعه، مسلم بوده است که در این رابطه سخن فراوان است و مباحث زیادی در این زمینه وجود دارد که همه در جای خود قابل استفاده است.
نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با اشاره به استفاده این مبنای فقهی مهم از برخی آیات قرآن کریم یادآور شد: امورات قرآن فقط به موارد نزول تخصیص ندارد.
وی مبنای شرعی امامت را از مبانی عمیق مذهب امامیه یاد کرد و گفت: ائمه اطهار که ربانیون پیامبر اکرم(ص) هستند این نقش را در تاریخ اسلام برعهده داشتند.
نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علمای تربیت‌شده مکتب اهل‌بیت نه تنها امت اسلامی را حفظ می‌کنند بلکه اسلام راستین را هم حفظ می‌کنند گفت: با ظهور عالم شجاع یعنی امام امت و اعتماد مردم به ایشان، انقلاب شکوهمند به پیروزی رسید و جمهوری اسلامی براساس این اسلام و بحث ولایت فقیه مهندسی و بنیانگذاری شد.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی تأکید کرد:‌ این بنیاد جدید تحول عظیمی را در جهان معاصر ایجاد کرد و بذر بیداری را علیه مستکبران کاشت و هر روز بر ادامه و عمق شکوفه‌های بیداری افزوده می‌شود که با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری زمینه را برای ظهور فراهم می‌کند.
نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این هندسه بی‌بدیل انقلاب اسلامی که همه مکاتب پذیرفته شده شرق و غرب را با چالش مواجه کرد علاوه بر بیداری توده‌های مردم، نخبگان را نیز به تأمل واداشت و جنبش نرم‌افزاری را در حوزه علوم اجتماعی، سیاسی و حقوقی ایجاد کرد و جمهوری اسلامی در سایه امامت و استمرار آن یعنی ولایت فقیه و رهبری حکیمانه رهبر انقلاب قله‌های استقلال، عزت و پیشرفت را می‌نوردد.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی با شکوه و صلابت در برابر سلطه‌ مردم ستمدیده را در همه جای جهان مورد حمایت قرار می‌دهد و نیروهای مجاهد را در برابر مستکبران بسیج می‌کند.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی گفت: با آنکه در سوریه، عراق، یمن و فلسطین ملاحظه می‌شود قدرت‌های استکباری کار به جایی نمی‌برند و پیروزی حماس و جهاد اسلامی در برابر یکی از پنج قدرت نظامی جهان یعنی اسرائیل شعاعی از مشعل ولایت فقیه است.
وی با اشاره به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه تأکید کرد: پس از ۵۰ روز مقاومت مردم مظلوم غزه توانستند به پیروزی برسند و این از برکات غیرقابل انکار مقاومت اسلامی است.

شناسه خبر : 17981

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =