خانه / دینی / آیت الله اراکی: امت متفرق ضعیف است/ بازگشت به قرآن و روش رسول الله راه نجات است

آیت الله اراکی: امت متفرق ضعیف است/ بازگشت به قرآن و روش رسول الله راه نجات است

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه امت متفرق ضعیف است، اظهار داشت: راه رهایی از مشکلات کنونی جهان اسلام، بازگشت به خدا و قرآن و عمل به سنت رسول اکرم(ص) است

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۱
به گزارش خبرنگار تقریب، آیت الله “محسن اراکی” دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر یکشنبه در دومین هم اندیشی علمی مذهبی با موضوع ” امت واحده اسلامی، چالش ها و راهکارها و  بحران های کنونی جهان اسلام” که با حضور علما و فرهیختگان جمهوری اسلامی ایران، هندوستان و موریتانی در پژوهشگاه مطالعات تقریبی در قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: دشمنان اسلام  تلاش می کنند تا با ایجاد اختلاف، امت اسلامی از یکدیگر دور کنند تا به وسیله این اختلاف بتوانند در امت اسلامی نفوذ کرده و بر مسلمانان تسلط داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه امت متفرق ضعیف است، اظهار داشت: راه رهایی از شرایط کنونی، بازگشت به خدا و سنت رسول اکرم(ص) و آنچه خدای متعال در قرآن کریم به ما دستور داده است، می باشد.
 
دبیر کل مجمع جهانی تقریب افزود: خداوند ما را به بازگشت به ارزش های الهی و اسلامی سوق می‌دهد، زیرا این بازگشت به عزت اسلامی که در پناه اطاعت از خدا ایجاد شده، ما را از هر بیگانه‌ای بی نیاز کرده و جمع مسلمین را متحدتر خواهد نمود.
 
آیت الله اراکی اظهار داشت: اگر اختلافی بین ما وجود داشته باشد، مثل آنچه در تاریخ مشاهده کرده ایم، تنها بهره بردار آن، دشمنان ما خواهند بود و امروز نیز صهیونیسم به شدت به دنبال تشدید و بهره برداری از این مسأله است.
 
وی با بیان اینکه خداوند منافقینی که مؤمنین را به جان هم می اندازند را در قرآن کریم تهدید کرده و قطعاً ذلت و خاری برای آنها خواهد ماند، اظهار داشت: هیچ کسی حق ندارد صفوف امت اسلامی و عزت این جامعه اسلامی را بر هم بزند و ما را به جان هم بیاندازد که جان هم را بگیریم.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینکه خداوند به مؤمنین وعده داده اگر از خداوند و رسول او تبعیت کنند، آنها را رستگار می کند، افزود: البته باید در این راه همیشه خدا و رسول و وحدت اسلامی را در نظر داشته باشند و به خاطر همین مکتب، با خودخواهی های شخصی و فرقه ای صفوف ایمانی را به هم نریزند.
 
آیت الله اراکی اظهار داشت: خداوند همه ما مسلمانان را با پیوندهای دینی گره زده و این پیوند در کتاب آسمانی و بیان پیامبر(صلی الله علیه و آله) و بزرگان دین بیان شده است.
 
وی افزود: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) بیان فرمودند که همه مسلمانان برادر هستند و این پیوند برادری را بین مسلمانان ایجاد نموده و ما را به اصلاح بین برادران تشویق و ترغیب کردند.
 
دبیر کل مجمع جهانی تقریب در پایان گفت: ایده تشکیل صندوق حمایت از فعالیت های وحدت گرایانه اسلامی بسیار خوب است و باید این ایده مورد بررسی قرار گیرد.

شناسه خبر : 5441

این خبر رو هم ببینید

اختلاف افکنی و تکفیر لج کردن با خدا و قرآن کریم محسوب می‌شود

استاد دانشگاه‌های کردستان گفت: اختلاف افکنی و تکفیر لج کردن با آیات مقدس قرآن کریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =