آیت الله اراکی در گفت و گو با شبکه جام جم: همه علمای جهان اسلام بر عدم صلاحیت صادر کنندگان فتواهای تکفیری تأکید دارند

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: همه افرادی که فتواهای تکفیری صادر می کنند توسط غربی ها و رسانه های غربی حمایت و به عنوان مفتی معرفی می شوند

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۱
به گزارش خبرنگار تقریب، آیت الله “محسن اراکی” دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت و گو با برنامه کنکاش که جمعه شب با موضوع “چالش های پیش روی جهان اسلام” از شبکه جام جم پخش شد با اشاره به برخی فتواهای تکفیری اظهار داشت: این فتواهایی که دستآویز تکفیری هاست کلا فتواهایی است که به وسیله افرادی که در میان همه مسلمین جهان چه شیعه و چه اهل سنت هیچ جایگاه علمی ندارد، صادر می شود.
 
وی افزود: همه بزرگان علم و دانش و همه علمای جهان اسلام حتی علمای اهل سنت نسبت به عدم صلاحیت این افراد برای صدور فتواها اظهار نظر های صریحی کرده اند.
 
آیت الله اراکی افزود: دانشگاه الازهر ، شیخ الازهر و شخصیت های دیگر علمی اهل سنت و همچنین شخصیت های علمی و علمای جهان تشیع، مراجع عظام قم و نجف اشرف و در رأس آنها مقام معظم رهبری با فتواهای صریح حرکت های تکفیری ها را محکوم کرده اند و همه این بزرگان و علما اعلام کردند که این افراد واجد شرایط فتوا دادن نیستند و فتواهای آنها صحیح نیست.
 
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: همه افرادی که فتواهای تکفیری صادر می کنند توسط غربی ها و رسانه های غربی حمایت و به عنوان مفتی معرفی می شوند همانطور که بی بی سی و سی ان ان داعش را به عنوان دولت اسلامی معرفی می کنند.
 
آیت الله اراکی اظهار داشت: همه علمای اسلام بر عدم صلاحیت صادر کنندگان فتواهای تکفیری تأکید دارند و فتواهای این افراد را محکوم می کنند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *