آیت الله سید حسن خمینی: آزادی بیان از دستاوردهای مهم انقلاب است

نوه امام راحل گفت: امروز استقلال سیاسی یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی است

۱۳۹۳ جمعه ۲۱ آذر ساعت 12:38
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آیت الله سید حسن خمینی، در جمع اقشار مختلف رفسنجان در منزل امام جمعه فقید این شهر تصریح کرد : امام راحل تاریخ ساز است، امامی است که با اتکای به او ما آینده خود را می سازیم و فردای نسل جوانمان تضمین می شود.
 
وی افزود: آزادی بیان و آزادی سخن، از دستاوردهای مهم انقلاب است و دینداران جامعه باید بیش از همه دغدغه افکار امام راحل را داشته باشند که همین طور است.
 
یادگار امام با اشاره به اینکه مومنین قبل و بعد از فتح ، از نظر قرآن تفاوت دارند، ادامه داد: در قرآن آمده است افرادی که قبل از فتح، ایمان آوردند با افرادی که بعد از فتح، ایمان آوردند تفاوت دارند.
 
نوه امام راحل(ره) در این رابطه افزود: یادمان باشد کسانی که قبل از فتح با امام راحل بودند و ستمها و سختیهای فراوان کشیدند و به خاطر امام به زندان رفتند را فراموش نکنیم.
 
وی بیان کرد: امروز از امام گفتن خوب است و ترس ندارد. در زمان امام راحل منصب، مال و منال وجود نداشت ولی امام راحل(ره) دوستانی داشتند که این افراد به کمک وی می شتافتند.
 
سید حسن خمینی تصریح کرد: یکی از افرادی که یار دیرین امام بود، مرحوم شیخ محمد هاشمیان بود که از مومنین قبل از فتح بود و بسیار ارزشمند بود و چه در بخش نوق و بهرمان و سه قریه رفسنجان و چه در قم فعالیتهایی به نفع نظام جمهوری اسلامی و برای رهبر و بنیان گذار انقلاب اسلامی انجام می دادند که می توان به بحث نگه داشتن وجوهات در بیت امام اشاره کرد.
 
نوه امام راحل ادامه داد: امام راحل به عنوان یک مکتب منجی، سه آرزوی دیرینه ماست و این سه آرزو استقلال، آزادی و دینداری است و بی توجهی به هرکدام از این سه عنصر باعث لطمه به جامعه اسلامی خواهد بود.
 
وی بیان کرد: در دوره مشروطه ما با یک جریانی مواجه بودیم که آزادی اصل بود ولی توجه به استقلال کمرنگ بود، در آن دوره نقش سفارتخانه‌های خارجی پر رنگ بود و تحصن در سفارت روس و انگلیس انجام می شد.
 
سید حسن خمینی در ادامه تشریح کرد: در آن دوره توجه به آزادی خواهی بود اما عنایت به استقلال کم رنگ بود ، رهبران مشروطه دینداران جامعه بودند که می توان از جمله آنها به آیت الله بهبهانی، آیت الله طباطبایی و آیت الله خراسانی اشاره کرد .
 
وی با بیان اینکه پس از آن توجه به مقابله با استبداد می شد در حالی که به استقلال توجه نمی شد خاطرنشان کرد : در دوره استقلال نفت، توجه به جامعه دینی کم رنگ است و این سه آرزو تحت شعار آرمانی استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی به اوج می رسد.
 
سید حسن خمینی عنوان کرد: این سه آرزو به عنوان نمادی است که آینده ما را می سازد و هر کدام از آنها که کم توجهی شود لاجرم به مشکلاتی می رسیم .
 
وی ابراز کرد: گاهی اوقات اسلام به شکل کاریکاتور است برای اینکه از دید قرآن، خدا و پیغمبر برخی گناهان از گناهان دیگر مهمتر و عذاب آنها سنگین تر است.
 
وی در پایان افزود: شرب خمر و آبروی مومن، تهمت و دروغ، حجاب و بی حجاب را می توان نام برد که فردی دیندار برایش شرب خمر گناهی نابخشودنی است اما حاضر است با کسی که دروغ و تهمت می زند زندگی کند و در این زندگی ، دینداری اش کاریکاتوری است که بایستی در مقیاس دین دیده شوند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *