آیت الله مکارم شیرازی: شرایط کنونی از بحرانی ترین شرایط جهان اسلام است/ تشکیل اجماع جهانی علمای اسلامی علیه تکفیری ها

شرایط امروز یکی از بحرانی ترین شرایط جهان اسلام در طول چهارده قرن گذشته بوده و متاسفانه در عمده کشورهای اسلامی جنگ و خونریزی به راه افتاده است

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله مکارم شیرازی دوشنبه شب در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری برای جهان اسلام و راه برون رفت از این بحران اظهارداشت: کارهای بسیاری در یک سال اخیر برای برگزاری این مراسم انجام شده است که انجام آن بعضا باید چند سال طول می کشید.
وی افزود: خوشبختانه علاوه بر علما بسیاری از مسئولین نظام نیز برای مشارکت در این برنامه اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم جمیع شرایط برای برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم ایجاد شود.
این مرجع تقلید تصریح کرد: باید در همه جهان اسلام احساس مسئولیت نسبت به ایجاد همگرایی در جهت ایجاد وحدت علیه تکفیری ها انجام شود.
وی گفت: از زمان اوج گرفتن این وحشی گری ها مکان های بسیاری تخریب شده است و بسیاری از مردم بی گناه در آتش این حماقت ها سوخته اند و تازه اگر همین الان این جنگ ها تمام شود ده سال طول می کشد که این خرابی ها آباد شود.
این مرجع تقلید یادآورشد: سرچشمه این جنایات و تفکیری گری از جهل و هواپرستی و در نهایت تحریک خارجی ها و استکبارگران است.
این مرجع تقلید یادآورشد: یک انسان خواب نما شده و خود را خلیفه می خواند و از جنوب شرق آسیا و آسیا و آفریقا تا اروپا را برای خود بر میدارد که باید به او گفت که چه کسی به تو چنین مجوزی داده است و اصلا تو چه جایگاهی در میان مسلمین داری؟
 
ظلم بزرگ وهابیت و تکفیری ها به جهان اسلام
وی گفت: ظلم بزرگی که وهابیت و تکفیری ها به جهان اسلام کردند علاوه بر ویرانی و تلاش در جهت تجزیه امت اسلامی، آسوده کردن خیال مستکبران و کشتن مسلمان و از همه بدتر خراب کردن چهره اسلام بوده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرای اظهارکرد: آنها ضربات مهلکی به عقاید اسلامی زدند و به جهانیان گفتند که اسلام همین دین خشنی است که آنها به دنیا نشان می دهند؛ آنها به اسلام جهاد هر فحشایی را برای خود حلال می کنند؛ آنها یک روز جهاد را با اسم نکاح در می آمیزند و فردا هم حتما جهاد قمار و جهاد مواد مخدر را به راه می اندازند.
تشکیل اجماع جهانی علمای اسلامی
وی گفت: هدف ما از برگزاری این همایش اول ایجاد یک اجماع جهانی از علمای اسلامی و همچنین به انزوا کشیدن تکفیری گری است؛ دومین هدف ما این است که به جهانیان ثابت کنیم که اسلام حقیقی چیزی سوای آن چیزی است که این وهابی ها به دنیا نشان داده اند.
این مرجع تقلید یادآورشد: روایت کلمه « کلمه لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی …..» را همه راویان شیعه و سنی ذکر کرده اند و هیچ شکی در صحت این روایت نیست یعنی کسی که لفظ لااله الاالله را به زبان می آورد موحد است ولی این افراد با خود اجتهادی همه مسلمانانی که غیر همفکر خود هستند را کافر می دانند.
وی بیان کرد: این جنایات تکفیری ها دقیقا بر خلاف نص قرآن و روایات پیامبر و اهل بیت است؛ آنها شاید بگویند که زائران قبور کافر هستند، زیرا به کسی غیر از خدا علاقه نشان می دهند و ارادت دارند؛ ولی از باطن دین هیچ چیزی نمی دانند زیرا بیش از هزار و چهارصد سال همه علمای شیعه و سنی این شیوه زندگی و عبادت و توسل را روا می دانستند، ولی شما برای خود اجتهاد می کنید و همه را غیر از خود نادان می دانید.
وی گفت: علمای مصر و ایران و عراق این همه سال تحقیق و تدریس کردند و به این معارف رسیدند و حال شما با این علم سطحی خود چگونه می توانید این همه بی شرمانه خود را از همه علما برتر بدانید؛ شما با استدلال احمقانه خود می خواهید این بینش غلط را به همه دنیا تحمیل کند؛ چه کسی به شما اجازه اجتهاد داده است.
این مرجع تقلید یادآورشد: چه تاسف بار است که دشمنان اسلام در کناری آسوده نشسته و مرگ مسلمانان به دست خود را به چشم می بینند؛ علمای جهان اسلام باید به پاخیزند و دنیا را از این خطر بزرگ نجات دهند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *