آیت الله هاشمی رفسنجانی: دولت گذشته حق و حقوق نیازمندترین قشر جامعه را به چالش کشید

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح نیازهای بیماران خاص بر توجه بیشتر در زندگی روزمره، بیمه های تکمیلی و تامین ضرورت های ورزشی تاکید و از اقدامات «ناحق» دولت گذشته در مورد بیماران خاص و ورزشکاران بیمار، انتقاد کرد. 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار جمعی از ورزشکاران و مدال آوران بیماری های خاص و پیوند اعضا افزود: دولت گذشته با شعار عدالت اجتماعی آمد ولی حق و حقوق نیازمندترین قشر جامعه را به چالش کشید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار با ابراز خوشحالی از تثبیت موقعیت و استعداد جوانان پیوند اعضای ایران در مسابقات جهانی 2014 ترکیه خاطر نشان کرد: مردم ایران از موفقیت های فرزندان خویش احساس غرور می کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان ناراحتی ها و نگرانی های خانواده ها و جامعه نسبت به امروز و آینده بیماران خاص گفت: با اینکه به ورزش بیماران پیوند اعضا کمتر توجه می شود، ولی قهرمانی های این ورزشکاران در دنیا مشهود است.
وی ورزش را مایه نشاط فردی و اجتماعی خواند و گفت: روی آوردن بیماران به ورزش، حرکت انسان های بالقوه مأیوس به سوی بهترین مصداق امیدواری است.
عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خویش با یادآوری آیات و روایاتی که حکایت از وجود نفس های اماره و لوامه در نهاد انسان ها دارد، گفت: رضایت خداوند والاترین نعمت برای انسان ها در زندگی است.
وی با توصیف بیماران خاص به عنوان بندگان ویژه درگاه الهی اظهار داشت: در میان بیماران خاص، کسانی که با فعالیت های جسمی موجبات افتخار مردم در یک جامعه می شوند، جایگاه ویژه ای دارند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح فعالیت های دولت سازندگی برای رسیدگی به بیماران خاص و فعالیت ها برای پیشگیری بسیاری از بیماری ها اضافه کرد: عقل اجتماعی و احساسات فردی حکم می کند تا هرگونه که از دست انسان ها بر می آید، در جهت کم کردن آلام هم نوعان تلاش کنند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی گسترش بیماری های نوظهور مانند ابولا و افزایش گروه های تروریستی مانند داعش را از مصادیق ایجاد مشکلات برای انسان ها دانست و افزود: حرکت در جهت کمک به انسان ها، زیرمجموعه تعبیر جهاد است که نوع آن به تناسب موضوعات فرق می کند.
وی با تقدیر از اعلام همبستگی جمعی از زنان مسیحی استرالیا در حمایت از زنان محجبه آن کشور و ایجاد کمپین پشتیبانی و استفاده از حجاب در این کشور، اقدامات تحقیرآمیز علیه زنان با حجاب در دنیای امروز را نوعی دیگر از بیماری روحی عده ای مغرض و تندرو خواند و گفت: روحیه لطیف بشری در این مسأله که فراتر از عقاید مذهبی بود، نشان داد که انسان ها اگر تحت تأثیر شیاطین نفسانی قرار نگیرند، بالطبع به سلامت جامعه و تعمیق روابط عالی انسانی می اندیشند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی همکاری و همدلی بیماران پیوند اعضا برای انجام کارهای فردی و اجتماعی را ستودنی خواند و گفت: امیدوارم با همین روحیه در جامعه باشید که باعث تقویت روحیات مردم می شود.
در آغاز این دیدار، ابتدا فیلم کوتاهی از موفقیت های بنیاد امور بیماری های خاص پخش شد و سپس آقای فاطمی نسب سرپرست فدراسیون ورزش های بیماری های خاص و پیوند اعضا و خانم مولایی ورزشکار پیوند کبد و دارای مدال های جهانی در رشته بدمینتون با بیان مشکلات و درخواست های بیماران خاص به ارائه نظرات و دیدگاه های خود درباره رفع معضلات پرداختند.
در این مراسم چند مربی و ورزشکار مدال آور به نمایندگی از جمع حاضر لوح های تقدیر خود را از دست آیت الله هاشمی رفسنجانی دریافت کردند.

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *