خانه / فرهنگی / آیسسکو خواستار احترام به تنوع دینی و تقویت فرهنگ مدارا شد

آیسسکو خواستار احترام به تنوع دینی و تقویت فرهنگ مدارا شد

سازمان اسلامی تربیت، علوم و فرهنگ (آیسسکو) در بیانیه ای بر تقویت فرهنگ مدارا و احترام به تنوع دینی تأکید کرد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۴
سازمان آیسسکو در بیانیه ای به مناسبت شانردهم نوامبر – روز جهانی تسامح و مدارا – خواستار تقویت فرهنگ مدارا در جهان شد و تأکید کرد: یکی از عوامل انتشار جریان های نژادپرستانه و افراطی، عدم احترام به تنوع دینی و فرهنگی است.
 
در این بیانیه بر اهمیت تضمین روش های آموزشی و فرهنگی در مورد تسامح و احترام به کرامت انسانی تأکید شده و آمده است: احترام به کرامت انسانی نقش مهمی در نزدیک شدن ملت ها به یکدیگر و تصحیح اطلاعات نادرست نسبت به ادیان و فرهنگ های مختلف دارد.
 
آیسسکو تأکید کرد: دین اسلام به تنوع‌ در جنس، زبان و فرهنگ اهمیت داده و این موضوع را اساس تنوع نژادی و فرهنگی می‌داند. خداوند متعال نیز در آیه ۲۲ سوره روم «وَمِنْ آیَاتِهِ خَلْقُ السَّمَوَاتِ وَالأَرْضِ وَاخْتِلافُ أَلْسِنَتِکُمْ وَأَلْوَانِکُمْ إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَاتٍ لِّلْعَالِمِینَ» بر همین مسئله تأکید دارد.
 
در این بیانیه آمده است: جهان امروز شاهد شرایط سخت و چالش‌های بزرگی است که نیازمندهمکاری مبتنی بر احترام متقابل، مدارا و عدالت بین همه ملت‌ها است و لازم است که با همه اشکال مختلف نژادپرستی، تندروی و تروریسم که تهدیدکننده امنیت، صلح و ثبات در همه جهان است، مقابله شود.
 
آیسسکو در انتهای این بیانیه بر تلاش ‌خود در راستای تقویت ارزش های تسامح و همکاری در میان کشورهای اسلامی تأکید کرد و گفت: در این زمینه لازم است کشورهای اسلامی در تمام زمینه‌های مشترک به‌ویژه در زمینه گفت‌و‌گوی بین فرهنگ‌ها و تمدن‌ها تعامل داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی آیسسکو

شناسه خبر : 4697

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =