خانه / جریانات تکفیری / ائتلاف ضد داعش مانع تجاوز ترکیه به سوریه خواهد شد

ائتلاف ضد داعش مانع تجاوز ترکیه به سوریه خواهد شد

وزیر خارجه ترکیه با احمقانه خواندن طرح های ترکیه برتی سوریه گفت ائتلاف ضد داعش مانع از تجاوز ترکیه به خاک سوریه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی نیوز، «سرگئی لاوروف»وزیرخارجه روسیه معتقد است ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا جلوی حملات ترکیه به سوریه را خواهد گرفت.
سرگئی لاروف روز ۱۰ فوریه در مصاحبه ای با یک رسانه روسی گفت ائتلاف به اصلاح ضد داعش به رهبری آمریکا به ترکیه اجازه نخواهد داد نقشه‌های احمقانه تجاوز تمام عیار به سوریه را محقق کند.
وی همچنین افزود ترکیه و داعش در خصوص نحوه قاچاق نفت پنهانی  با یکدیگر مذاکره کردند.
لاوروف گفت:  ما درباره خبرهایی که دائما از طریق شبکه‌های خصوصی مبنی بر ادعاهای ارضی ترکیه در سوریه نگرانیم که  این کشور به بهانه ایجاد اردوگاه‌های اسکان آوارگان سوری و اجازه ندادن به آنها برای ورود به مرز ترکیه قصد ورود به خاک سوریه را دارد.
لاروف با اشاره به ساخت کمپهای ۱۰۰ و ۲۰۰ متری مورد ادعا و آماده سازی تسهیلات مهندسی  برای این کمپها در خاک سوریه  گفت:فکر نمیکنم چنین چیزهایی رخ بدهد.تحریک‌های جزیی که قبلا به آنها اشاره کردم  دخالتی تمام عیار نیست. وی در ادامه تصریح کرد: من من فکر نمیکنم ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا که ترکیه هم عضوی از آن است  به احمقانه بودن این برنامه‌ها واقف باشند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۸۵۶۰ – چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ – ۲۰:۱۸
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3445

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =