خانه / فرهنگی / ائمه جمعه اهل سنت کردستان تأکید کردند؛ تأسی از سیره رسول‌ الله (ص) راهگشای مشکلات امت اسلامی است

ائمه جمعه اهل سنت کردستان تأکید کردند؛ تأسی از سیره رسول‌ الله (ص) راهگشای مشکلات امت اسلامی است

امامان جمعه اهل سنت شهرهای مختلف استان کردستان با تبریک ایام ماه مبارک ربیع الاول بر تأسی از سیره رسول الله(ص) به عنوان عامل عزت و اقتدار مسلمانان برای رفع مشکلات و مقابله با توطئه های دشمنان تأکید کردند

تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب: ۲۵۲۵۸۳
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک حلول ماه مولود پیامبر(ص) به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: تأسی از سیره پیامبر خاتم و الگو گرفتن از ایشان در تمامی امور زندگی جزو مبانی هویتی و اجتماعی هر فرد مسلمانی محسوب می شود و به هر اندازه ای که اخلاق و رفتار خویش را به سیره رسول ‌الله(ص) نزدیک کنیم به سوی عزت و تعالی بیشتر خواهیم رفت.
امام جمعه سنندج به آیین‌ ها و سنن مردم کردستان در ماه ربیع ‌الاول اشاره کرد و گفت: پاسداشت این ایام وظیفه همگانی است و باید این سنن و آیین ‌ها به نسل جوان جامعه منتقل شود چرا که وجود مبارک رسول‌ الله(ص) مایه فخر و مباهات برای همه مسلمانان است.
ماموستا خدایی در بخشی دیگر از خطبه ‌های نماز جمعه این هفته به سنت حسنه وقف و جایگاه این عمل خداپسندانه در آموزه‌ های اسلامی اشاره کرد و گفت: وقف اموال و نیات حسنه ‌ای که در این راستا در جامعه عملیاتی می ‌شود می ‌تواند بسیاری از رنج‌ ها و مشکلات را رفع نماید.
وی افزود: مردم مسلمان کردستان طی قرون متمادی اقدام به وقف اموال خود برای امور خیریه به ویژه ساخت مساجد و اماکن مذهبی کرده ‌اند و انتظار می‌ رود مردم نیک ‌اندیش استان با گسترده ‌‌کردن دامنه موقوفات خویش برای توسعه امور آموزشی، درمانی، یاری ایتام و نیازمندان، ساخت بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی همت نمایند.
ماموستا سید حسین حسینی امام جمعه موقت سقز نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ماه مولود پیامبر(ص) اظهار کرد: تلاش پیامبر نور و رحمت برای ترویج دین اسلام و رهایی بشر از ظلم و تاریکی بود و در این راه نیز از همه چیز گذشتند و در کنار پیامبر گرامی اسلام، اصحاب و یاران وی هم صادقانه و با تمام توان پیامبر را همراهی و کمک کردند و ایشان را در سخت ترین موقعیت ها تنها نگذاشتند.
وی افزود: تأسی از سیره رسول الله(ص) بر همه مسلمانان امری واجب و ضروری است و راهگشای ما در تمامی عرصه هاست.
امام جمعه موقت سقز اظهار کرد: دین اسلام در سخت ‌ترین شرایط آن زمان و پس از آن به ما رسیده است لذا همه وظیفه داریم در راستای ترویج دین محمدی تلاش کنیم.
ماموستا حسینی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته نیز با تبریک دهه وقف بر توجه ویژه مسلمانان نسبت به ترویج این سنت حسنه در جامعه تأکید کرد.
امام جمعه دیواندره نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ایام ربیع الاول اظهار کرد: اگر سال‌ ها درباره اعجاز نبوت پیامبر صحبت کنیم بازم همانند قطره ‌ای در برابر دریاست.
ماموستا معروف خالدی افزود: سیره و سنت رسول الله(ص) الگویی به تمام معنی برای همه آزادی خواهان و حق طلبان در تمامی اعصار بوده و خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم بلایا و مشکلات جامعه اسلامی برطرف شود باید از سیره رسول الله(ص) تأسی بجوییم.
ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی مهم ‌ترین نسخه درمان مشکلات امروزی و معضلاتی است که انسان‌ ها به آن مبتلا شده ‌اند و با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند و در این راستا نیز الگوبرداری از رفتار رسول اکرم‌(ص) و صحابه آن پیامبر گرامی می‌ تواند مشکلات و معضلات اجتماعی را رفع کند.
وی افزود: بازگشت به فرهنگ و آداب و رسوم اسلامی بهترین راه درمان معضلات و مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی در عصر حاضر است.
ماموستا سید احمد سجادی امام جمعه سروآباد نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته به توطئه های گسترده دشمنان اسلام در منطقه اشاره کرد و گفت: تجهیز گروه های تندرو و افراطی به سلاح های مختلف و روانه کردن آن ها به کشورهای اسلامی منطقه برای ایجاد رعب و وحشت در بین مسلمانان از جمله اموری است که دشمنان اسلام علیه مسلمانان عملیاتی کرده اند.
وی افزود: دشمنان اسلام از گسترش نفوذ آموزه های مترقی اسلامی در شرق و غرب عالم هراسان و سردرگم شده اند و در این راستا نیز برای مقابله با موج اسلام خواهی در جهان سعی می کنند چهره اسلام و مسلمین را مخدوش نمایند.
امام جمعه سروآباد اظهار کرد: باید مسلمانان نسبت به توطئه های دشمنان اسلام به خصوص توطئه تکفیر با بصیرت و هوشیاری قدم بردارند.
ماموستا سجادی با تبریک ایام مبارک ماه ربیع الاول افزود: بدون شک تأسی از سیره رسول الله(ص) راه نجات و پیروزی مسلمانان در برابر دشمنان خواهد بود.
Share/Save/Bookmark

شناسه خبر : 4059

این خبر رو هم ببینید

روستاهای اورامان؛ نقوش اصیل ایرانی در دامان طبیعت / نصرت اله سپهر

“هر کدام از روستاهای توریستی و تاریخی هورامان آداب، رسوم و فرهنگ کهن، اصیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هفت =