خانه / دینی / ابراز ارادت علمای اهل سنت به اهل بیت(ع)

ابراز ارادت علمای اهل سنت به اهل بیت(ع)

شفقنا- عضو شورای افتاءاهل سنت شهرستان بانه گفت: ما مردم کرد و روحانیون در انقلاب در صدر قرار گرفتیم و برای پیروزی انقلاب و برای رای آری در کردستان ۱۹۹ رای آری دادیم و در تمام مقاطع خود را خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی می دانیم.


به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، ماموستا عباسی صبح امروز در دیدار جمعی از علماء و ائمه جمعه استان کردستان با حضرت آیت الله مکارم شیرازی ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت هفته وحدت گفت:ما مردم کردستان که شافعی مذهب هستیم نسبت به اهل بیت و حضرت امیر(ع) کمال ارادت داریم و حسنین(ع) را قره العین خود می دانیم.

او با اشاره به نقش مردم کردستان در پیروزی انقلاب و دوران جنگ تحمیلی گفت:ما مردم کرد و روحانیون در تمام مقاطع خود را خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی می دانیم و در جنگ ایران و عراق شهید دادیم و دچار صدمات زیادی شدیم که به خاطر اسلام بود و آن را افتخار می دانیم و در کنار جمهوری اسلامی حاضریم مال و جان خود را به نظام تقدیم کنیم.

این عالم اهل سنت کردستان با اشاره به اینکه علما و روحانیون کرد در زمان طاغوت وابسته به مردم بودند گفت: در نظام جمهوری اسلامی نیز مردم هنوز اینگونه تلقی می کنند و فکر می کنند نظام جمهوری سرپرست ماست و درآمد ما از طرف دولت است درحالیکه اینگونه نیست.

او ادامه داد: ما مردم کرد به وسیله شهید دکتر مصطفی چمران بیعت خود را به حضرت امام اعلام نمودیم و هنوز سر این بیعت باقی مانده ایم.

همچنین، ماموستا فایق رستمی در سخنانی ضمن تبریک هفته وحدت و اخوت و برادری به همه مسلمانان گفت: اهل سنت نسبت به اصل وحدت و اتحاد ادای احترام می‌کند و هفته وحدت به‌مثابه برادری بین اهل سنت و تشیع است. این نشان می دهد ما از اول تا آخر اتحاد داشته ایم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان با اشاره به حضور در شهر قم که مرکز معنویت و عرفان و کرامت اولیاء الهی است گفت: علمای کردستان با حضور در شهر قم و دیدار با مراجع و مرجعیت این شهر وحدت و برادری خود را با برادران تشیع اثبات می‌کند.

او با اشاره به فعالیت های انجام شده در منطقه کردستان به منظور تقویت وحدت بین مردم کردستان گفت: تاکنون ۱۰ کنگره درباره امام شافعی در کردستان در راستای وحدت و اتحاد بین اهل سنت و تشیع برگزار شده است.

ماموستا رستمی ادامه داد: مردم کردستان نزدیک به ۴۰ سال در برابر انواع مشکلات و تحریم‌های ظالمانه دشمن ایستادگی کرده و سنگر را ترک نکردند که این نشان از اتحاد و وحدت و وفاداری مردم با نظام جمهوری اسلامی است.

شناسه خبر : 22325

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =