خانه / دینی / ابراز ارادت علمای اهل سنت به اهل بیت(ع)

ابراز ارادت علمای اهل سنت به اهل بیت(ع)

شفقنا- عضو شورای افتاءاهل سنت شهرستان بانه گفت: ما مردم کرد و روحانیون در انقلاب در صدر قرار گرفتیم و برای پیروزی انقلاب و برای رای آری در کردستان ۱۹۹ رای آری دادیم و در تمام مقاطع خود را خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی می دانیم.


به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، ماموستا عباسی صبح امروز در دیدار جمعی از علماء و ائمه جمعه استان کردستان با حضرت آیت الله مکارم شیرازی ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت هفته وحدت گفت:ما مردم کردستان که شافعی مذهب هستیم نسبت به اهل بیت و حضرت امیر(ع) کمال ارادت داریم و حسنین(ع) را قره العین خود می دانیم.

او با اشاره به نقش مردم کردستان در پیروزی انقلاب و دوران جنگ تحمیلی گفت:ما مردم کرد و روحانیون در تمام مقاطع خود را خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی می دانیم و در جنگ ایران و عراق شهید دادیم و دچار صدمات زیادی شدیم که به خاطر اسلام بود و آن را افتخار می دانیم و در کنار جمهوری اسلامی حاضریم مال و جان خود را به نظام تقدیم کنیم.

این عالم اهل سنت کردستان با اشاره به اینکه علما و روحانیون کرد در زمان طاغوت وابسته به مردم بودند گفت: در نظام جمهوری اسلامی نیز مردم هنوز اینگونه تلقی می کنند و فکر می کنند نظام جمهوری سرپرست ماست و درآمد ما از طرف دولت است درحالیکه اینگونه نیست.

او ادامه داد: ما مردم کرد به وسیله شهید دکتر مصطفی چمران بیعت خود را به حضرت امام اعلام نمودیم و هنوز سر این بیعت باقی مانده ایم.

همچنین، ماموستا فایق رستمی در سخنانی ضمن تبریک هفته وحدت و اخوت و برادری به همه مسلمانان گفت: اهل سنت نسبت به اصل وحدت و اتحاد ادای احترام می‌کند و هفته وحدت به‌مثابه برادری بین اهل سنت و تشیع است. این نشان می دهد ما از اول تا آخر اتحاد داشته ایم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان با اشاره به حضور در شهر قم که مرکز معنویت و عرفان و کرامت اولیاء الهی است گفت: علمای کردستان با حضور در شهر قم و دیدار با مراجع و مرجعیت این شهر وحدت و برادری خود را با برادران تشیع اثبات می‌کند.

او با اشاره به فعالیت های انجام شده در منطقه کردستان به منظور تقویت وحدت بین مردم کردستان گفت: تاکنون ۱۰ کنگره درباره امام شافعی در کردستان در راستای وحدت و اتحاد بین اهل سنت و تشیع برگزار شده است.

ماموستا رستمی ادامه داد: مردم کردستان نزدیک به ۴۰ سال در برابر انواع مشکلات و تحریم‌های ظالمانه دشمن ایستادگی کرده و سنگر را ترک نکردند که این نشان از اتحاد و وحدت و وفاداری مردم با نظام جمهوری اسلامی است.

شناسه خبر : 22325

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =