خانه / سیاسی / اتحادیه میهنی کردستان عراق: موضع ایران در مبارزه با داعش شفاف است/ سقوط کوبانی تثبیت داعش در منطقه‌ است

اتحادیه میهنی کردستان عراق: موضع ایران در مبارزه با داعش شفاف است/ سقوط کوبانی تثبیت داعش در منطقه‌ است

دفتر سیاسی اتحادیه میهنی در بیانیه ای درخصوص حملات داعش به کوبانی و مقاومت مدافعین کُرد در این شهر، بیانیه ای صادر و بر حمایت از کُردهای سوریه تأکید کرد

دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان در بیانیه ای درخصوص اوضاع کوبانی ضمن درخواست از جامعه جهانی برای جلوگیری از اشغال این شهر کردنشین در شمال سوریه توسط داعش تأکید کرده است که موضع جمهوری اسلامی ایران در دشمنی و مبارزه با این گروه تروریستی شفاف بوده و بر این سیاست تغییرناپذیر خود ادامه خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، دفتر سیاسی اتحادیه میهنی در بیانیه ای درخصوص حملات داعش به کوبانی و مقاومت مدافعین کُرد در این شهر، بیانیه ای صادر و بر حمایت از کُردهای سوریه تأکید کرد.
در بیانیه آمده است که مدافعین کُرد سوری کوبانی را به‌ سنگ محکی برای سیاست کشورها در حمایت از مبارزات دموکراسی خواهانه کُردها و مردم منطقه تبدیل کرده‌اند.
اتحادیه میهنی، جنگ در کوبانی را با عنوان جنگ مرگ و زندگی توصیف کرده‌ و داعش را به عنوان دشمن سرسخت آزادی، صلح و ثبات و آبادانی نام برده است.
در این بیانیه آمده است که خلافت اسلامی اعلام شده از سوی داعش، فقط برای عراق و سوریه نیست، بلکه هدف نهایی این گروه، خلافت بر همه کشورهای اسلامی است و اگر کشوری تصور کند که می تواند داعش را دوست خود کند، دچار اشتباه استراتژیک شده است.
اتحادیه میهنی با اشاره به اینکه داعش در سوریه؛ کُردها، مسیحیان و دیگر اقلیت های این کشور را مورد حملات وحشیانه خود قرار داده است، اعلام می کند که با مقاومت در کوبانی، باید این واقعیت برای ابرقدرت ها و جامعه بین المللی اثبات شده باشد که کُردها در مقابله با داعش هر چه در توان داشته اند انجام داده اند.
این حزب اقلیم کردستان عراق از ائتلاف جهانی ضد داعش درخواست می کند که به دو‌ر از سیاست ها و معیارهای پیشین و خارج از موضوع به رسمیت شناختن و یا نشناختن کانتون های خودمختار اعلام شده در کردستان سوریه، از کوبانی حمایت کنند.
در بیانیه آمده است که محاصره کوبانی فقط محاصره نظامی نیست، بلکه محاصره نظامی و امنیتی با هدف حفظ قدرت داعش در منطقه و تثبیت خلافت ادعایی این گروه‌ در عراق و سوریه است.
اتحادیه میهنی تأکید می کند که دفاع از کوبانی برهم زدن نقشه و برنامه های داعش در کل منطقه می باشد و شکست این گروه در این شهر، شکست آن در سوریه و عراق و تمام منطقه خواهد بود.
همچنین درخواست می کند نشست مشترکی میان کشورهای عضو ائتلاف جهانی بر ضد داعش درخصوص راهکارهای شکست داعش در کوبانی و شمال سوریه برگزار گردد و در این رابطه حضور و  همکاری با اقلیم کردستان را نیز ضروری می داند.
اتحادیه میهنی ضمن درخواست از ترکیه برای ملحق شدن به ائتلاف جهانی ضد داعش به موضع ایران در مقابل این گروه تروریستی اشاره کرده و تأکید می کند: اطمینان داریم که جمهوری اسلامی ایران از آغاز که دارای موضعی شفاف و روشن در دشمنی و مقابله با داعش بوده است، از این پس نیز سیاست تغییرناپذیر خود را ادامه خواهد داد.
 
 
کد مطلب: ۷۱۲۹۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۱۶  |  ساعت: ۱۳ : ۹

شناسه خبر : 17511

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =