خانه / سیاسی / اتحاد اسلامی در پاسخ به ادعاي تلویزیون رووداو؛ ایران دخالتی در تقسیم قدرت اخیر نداشته است

اتحاد اسلامی در پاسخ به ادعاي تلویزیون رووداو؛ ایران دخالتی در تقسیم قدرت اخیر نداشته است

تلویزیون کوردی رووداو در تلاش برای القای این تفکر در بین افکار عمومی کردستان است که گویا ایران در امور داخلی کردستان عراق دخالت مستقیم دارد.

به گزارش بولتن نیوز، اتحاد اسلامی برای اولین بار از زبان یکی از مسئولان بلندپایه خود، اظهاراتی را بر علیه جماعت اسلامی، متحدش، بیان کرد و این حزب را متهم کرد که از رای دادن به جنبش تغییر، برای استانداری سلیمانیه پشیمان شده است.
محمد رئوف رئیس شورای رهبری اتحاد اسلامی در مصاحبه ای با شماره جدید هفته نامه رووداو، توافق نامه سلیمانیه میان گوران و اتحادیه میهنی را به معنی شکست جریانهای دیگر دانست و گفت؛ خواستیم به گوران رای دهیم اما جماعت اسلامی پشیمان شد.
رئیس شورای رهبری اتحاد اسلامی گفت: روز کنفرانس اتحاد اسلامی در سلیمانیه دستور پایانی دفتر سیاسی اتحاد اسلامی این بود که اعضای شورا  به هر کاندیدی که برای استاندار سلیمانیه مناسب می دانند بدون هیچ فشاری  رای دهند.
ما اطمینان داشتیم که آرا به سمت گوران می رود اما جماعت اسلامی پشیمان شد و این امر محقق نگردید.
این مسئول اتحاد اسلامی در بخش دیگری از مصاحبه اش این اتهام تلویزیون رووداو مبنی بر اینکه ایران در این امر دخالت داشته و به جریانی فشار وارد کرده باشد،تا به جریانی مشخص رای داده شود را شدیدا تکذیب کرد و گفت؛ اتحاد اسلامی در پاسخ به اصرار تلویزیون رووداو برای بدنام کردن ایران؛ایران دخالتی در تقسیم قدرت اخیر نداشته استایران تنها گفت که رعایت اتحادیه میهنی و وضعیت مام جلال بشود، همین و فشاری به کسی و جریانی وارد نکرده تا به چه کسی رای داده شود و به چه کسی رای داده نشود.
محمد رئوف اعلام کرد که توافق نامه گوران و اتحادیه میهنی موقتی است و هیچ ضمانتی نیست اتحادیه میهنی این پست را تا دو سال آینده تسلیم گوران کند.
رئیس شورای رهبری اتحاد اسلامی همچنین گفت: هیچ نیازی نیست گوران و اتحادیه میهنی با ما تشکیل جلسه بدهند تا زمانیکه پست ها را مال خودشان می دانند.

شناسه خبر : 16879

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نوزده =