خانه / اجتماعی / اتصال خطوط تغذیه و توزیع گاز در اکثر شهرهای کردستان

اتصال خطوط تغذیه و توزیع گاز در اکثر شهرهای کردستان

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: در راستای مقابله با هر گونه بحران احتمالی در زمینه گازرسانی خطوط تغذیه و توزیع گاز در اکثر شهرهای این استان به هم وصل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امیر رضوی پیش از ظهر امروز در دوازدهمین دوره آموزشی پدافند غیرعامل ویژه بسیجیان شرکت ملی گاز ایران در سنندج اظهار کرد: مقاوم‌سازی ۵۱۷ ایستگاه گازرسانی در کردستان، جابجایی ایستگاه دروازه شهر سنندج، دو سویه کردن ایستگاه‌های درون شهری و کاهش ایستگاه‌های تغییر فشار از جمله اقدامات شرکت گاز کردستان در راستای مقابله با هر گونه بحران احتمالی بوده است.
 
وی با اشاره به استفاده از اتصالات انعطاف‌پذیر توسط شرکت گاز استان بیان کرد: با استفاده از این اتصالات می‌توانیم نشت‌های احتمالی گاز را در سطح استان کاهش داده و در این راستا نیز اقدام کنیم.
 
مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به برگزاری ۸۰ مانور توسط شرکت گاز کردستان در راستای تقویت پرسنل و نیروهای عملیاتی، گفت: اتصال خطوط تغذیه و توزیع در اکثر شهرهای کردستان را با تامین گاز در صورت بروز هر گونه مشکل انجام داده‌ایم.
 
رضوی به در حال اجرا بودن عملیات گازرسانی در ۱۲۸ روستای کردستان اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون ۲۷ شهر و ۷۷۴ روستای کردستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.
 
وی با اشاره به وجود یک‌هزار و ۷۰۳ روستا در کردستان افزود: از تعداد روستاهای موجود در کردستان یک‌هزار و ۵۵۰ روستای آن قابلیت گازرسانی دارند.
 
مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به تامین گاز کردستان از ۶ مسیر از استان‌های مختلف کشور، تصریح کرد: تاکنون یک‌هزار و ۴۰۰ کیلومتر خطوط انتقال و گازرسانی به ۳۸ جایگاه سی‌ان‌جی در کردستان انجام شده است.
 
رضوی به اجرای ۷ هزار و ۱۰۰ کیلومتر لوله تغذیه برای گازرسانی به استان اشاره کرد و گفت: از این میزان، ۳۴ درصد در شهرها و ۶۶ درصد در روستاهای مختلف استان انجام شده است که این امر نشان می‌دهد در استان کردستان شبکه‌های روستایی بیشتر از شبکه‌های شهری است.
 
وی از وجود ۳۸۵ هزار مشترک گاز در کردستان خبر داد و بیان کرد: از این میزان ۲۸۰ هزار مشترک شهری و ۱۰۴ هزار مشترک روستایی است.
 
مدیرعامل شرکت گاز کردستان مشترکین شهری برخوردار از نعمت گاز را در کردستان ۷۳ درصد و مشترکین روستایی را ۲۷ درصد عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون به یک‌هزار و ۳۹۷ صنایع گازرسانی انجام شده است.
 
رضوی تفاوت پدافند عامل با غیرعامل را حالت دفاعی آن عنوان کرد و گفت: در پدافند عامل نیروهای مخصوص و نظامیان حالت دفاعی را تشکیل می‌دهند که ما در پدافند غیرعامل به دنبال کاهش هزینه‌ها و مقابله در کمترین زمان ممکن هستیم.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با برگزاری دوره‌های آموزشی پدافند غیرعامل بتوانیم علاوه بر آشنایی کارکنان با تهدیدات، کمترین آسیب‌پذیری را در جامعه شاهد باشیم.

شناسه خبر : 8585

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =