خانه / اجتماعی / اتمام پروژه تونل انقلاب به ۴ تا ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

اتمام پروژه تونل انقلاب به ۴ تا ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون فنی عمرانی شهرداری سنندج از هزینه شدن ۵ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث تونل انقلاب سنندج خبر داد و اضافه کرد: برای اتمام این پروژه اعتباری بالغ بر ۴ تا ۵ میلیارد تومان لازم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمدصدیق فتحی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی سنندج، اظهار کرد: برآورد اعتباری پروژه‌های عمرانی درست نیست و اکثر نقشه‌ها ایرادهای اساسی دارند.
 
وی با اشاره به اینکه بازتاب درست نبودن برآوردها و نقشه‌های پروژه‌های عمرانی به کارفرما برمی‌گردد، افزود: به همین دلیل است که پروژه‌های عمرانی در دست اجرا در سنندج در موعد مقرر به پایان نمی‌رسد.
 
معاون فنی عمرانی شهرداری سنندج، از اتصال جاده ساحلی سنندج به بلوار مستضعفین خبر داد و بیان کرد: همچنین ۵۰۰ میلون تومان برای روشنایی شهرک زاگرس و پل عابر پیاده تخصیص پیدا کرده است.
 
فتحی از تفاوت و فاصله بین برآورد هزینه‌ها با اعتبارات پایان کار انتقاد کرد و ادامه داد: در اکثر پروژه‌ها تغییرات وجود دارد ولی این تغییرات باید بیشتر از ۲۵ درصد نباشد.
 
وی به تغییرات صددرصدی در احداث تونل انقلاب سنندج اشاره کرد و ادامه داد: مشاورین این پروژه در حدود یک سال برای مطالعات بر روی آن وقت داشته‌اند.
 
معاون فنی عمرانی شهرداری سنندج با اشاره به دیدگاه مثبت شورای اسلامی شهر سنندج در مورد اتمام پروژه تونل انقلاب سنندج بیان کرد: امیدواریم با تلاش مجریان این طرح بتوانیم ایرادها و مشکلات را به نقاط قوت تبدیل کنیم و شاهد بهره‌برداری این تونل در سریع‌ترین زمان ممکن باشیم.
 
فتحی با اشاره به اینکه نبود مشکل در هیچ پروژه‌ای توجیه‌پذیر نیست، تصریح کرد: یکی از مشخصه‌های اجرای این تونل در سنندج اجرای آن توسط مشاورین بومی بود.
 
وی هدف از استفاده مشاورین بومی در احداث تونل انقلاب سنندج را اشتغالزایی و دسترسی آسان به مشاورین در زمان‌های تعیین شده دانست و ادامه داد: ۱۱۰ متر تونل و ۶۰ متر باکس از جمله اقدامات برای احداث این پروژه بوده است.
 
معاون فنی عمرانی شهرداری سنندج برآورد مشاوره‌ای تونل انقلاب دو میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان بود، گفت: بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هزینه معارض و تاسیسات تونل انقلاب بوده است.
 
فتحی مشکل معارض دو منزل مسکونی در محل احداث این تونل را از عمده مشکلات احداث احداث این تونل عنوان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با رفع این مشکل سرعت احداث تونل را بیشتر کنیم.
 
وی به کمبود مشکلات اعتباری برای اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح شهر سنندج اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر هیچ پروژه عمرانی تعطیل شده در شهرداری سنندج وجود ندارد.
 
معاون فنی عمرانی شهرداری سنندج هزینه شدن ۵ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث این تونل در سنندج خبر داد و اضافه کرد: برای اتمام این پروژه اعتباری بالغ بر ۴ تا ۵ میلیارد تومان لازم است.
 
فتحی در پایان بر تسریع در اجرای پروژه تونل انقلاب سنندج تاکید و خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با رفع نواقص موجود بتوانیم شاهد استفاده مردم این شهرستان از این تونل باشیم.

شناسه خبر : 8525

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سه =