اجرای طرح جمع‌آوری دست فروشان در شهرستان دهگلان  

فرماندار دهگلان گفت: طرح جمع‌آوری خودروهای میوه فروش و دست فروشان در دهگلان اجرایی می‌شود.
 

 
محمد رضایی در جلسه ساماندهی  مبادی ورودی و خیابانهای پر تردد شهر دهگلان اظهار کرد: طرح جمع آوری و توقیف خودروهای میوه فروش و دست‌فروشان که عامل سد معبر در خیابان‌های اصلی شهر دهگلان هستند از فردا اجرا می‌شود.
 وی گفت: وضعیتی که شاهد آن هستیم هرگز زیبنده  شهر دهگلان نبود و تمامی دستگاه‌ها وظیفه دارند برای سر و سامان دادن به این نا‌بهنجاری‌ها در سطح شهر دهگلان و ورودی‌های شهر به اجرای این طرح اقدام کنند.
فرماندار دهگلان تصریح کرد: فعالیت اینگونه افراد علاوه بر آنکه موجب سد معبر، بروز ناامنی و درگیری‌های مختلف و ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌شود، به یک تهدید جدی بهداشتی برای شهر تبدیل شده، به طوری که در صورت بروز مشکل برای شهروندان در این زمینه امکان یافتن مقصر وجود نداشت.
وی گفت: هر فروشنده‌ای باید قانون را سرلوحه کارهای خود قرار داده و با مراجعه به اتحادیه‌ها و یا سازمان میادین و مشاغل شهرداری و با طی کردن مسیر قانونی و تهیه و در اختیار گرفتن مکان مجاز و بهداشتی با اخذ جواز کسب نسبت به فعالیت خود اقدام کند.
رضایی افزود: هر فردی که قصد دارد اقدام به فروش کالا نماید باید از قانون اصناف پیروی کند و اجازه نخواهیم داد افراد با دور زدن قانون و فرصت طلبی امنیت روانی و بهداشتی مردم و حقوق قانونی اصناف را تهدید کنند.
فرماندار دهگلان خاطر نشان کرد: در اجرای طرح جمع آوری وانت بارهای فروشنده  میوه 2 تیم متشکل از نیروی انتظامی، پلیس راهور دهگلان، شهرداری  دهگلان و مرکز بهداشت شهرستان شرکت دارند.
وی با تقدیر از حمایت دستگاه قضایی از این طرح گفت: دستگاه قضایی نیز با تشکیل شعبه ویژه رسیدگی، به حمایت از طرح جمع آوری دست فروشان مواد غذایی و میوه و ‌تره‌بار پرداخته و موانع برای توقیف خودروهای این افراد از سر راه برداشته شده است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *