اجرای طرح پیاده‌ راه‌سازی در سطح معابر مرکزی سنندج

شهردار سنندج از اجرای طرح‌ پیاده‌ راه‌سازی در سطح معابر مرکزی سنندج طی چند هفته آینده خبر داد.

مهندس کامیاب شادمان در نشست تخصصی ارزیابی سیاست‌‌های کوتاه‌ مدت ترافیک سنندج که به مناسبت روز جهانی شهرسازی در پیام‌نور این شهر برگزار شد، اظهار داشت: شهر سنندج با جمعیت چند صد هزار نفری خود و به دلیل موقعیت جغرافیایی با محدودیت‌هایی در حوزه عمران شهری روبروست که این امر بر مشکلات همشهریان در حوزه ترافیک و عبور و مرور افزوده است.
وی افزود: رفع دغدغه‌های مردم و توجه به نیازهای شهروندان همواره از اولویت‌های شهرداری است و با جدیت هرچه تمام‌تر در این خصوص گام برخواهیم داشت.
شهردار سنندج از تلاش‌های دانشگاه پیام‌نور برای برگزاری چنین نشستی تقدیر کرد و افزود: برای رفع چالش‌های ترافیکی و تسهیل امور در حوزه عمران شهری نیازمند ایده‌های نخبگان دانشگاهی هستیم.
شادمان از اجرای طرح پیاده‌ راه‌سازی در معابر اصلی این شهر طی هفته‌های آینده خبر داد و افزود: با اجرای این طرح که پس از جلسات مختلف در شورای ترافیک استان و شهرستان بررسی شده است، شاهد رفع برخی از مشکلات ترافیکی در سنندج به ویژه در هسته مرکزی شهر خواهیم بود.
وی همچنین از تدوین طرح جامع ترافیک این شهر و اجرای چندین طرح کوتاه مدت ترافیکی طی ماه‌های آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این طرح تا پایان سال‌جاری به مرحله نهایی خود برسد و آماده اجرا شود.
شادمان اظهار داشت: هم‌اکنون تنها 3.5 درصد مردم سنندج از ناوگان اتوبوس‌رانی استفاده کرده و حدود 50 درصد مردم این شهر از سواری و مسافربرهای شخصی استفاده می‌کنند که برای رفع این معضل نیز نیازمند اعتبارات لازم برای گسترش ناوگان اتوبوس‌رانی و ناوگان عمومی هستیم.
وی افزود: متأسفانه مبحث رفتارهای اجتماعی و آموزش‌های لازم در حوزه فرهنگ ترافیک و حمل و نقل در سنندج متولی مشخصی نداشته و دستگاه‌های مختلف با موازی‌کاری در این مسیر گام برمی‌دارند.
شهردار سنندج در پایان بر اجرای تمامی طرح‌های عمران شهری بر اساس اهداف طرح جامع ترافیکی سنندج تأکید کرد و از برنامه‌ریزی منسجم برای گسترش حمل و نقل عمومی در این شهر خبر داد
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *