خانه / فرهنگی / اجرای موسیقی مقامی کُردی در دانشگاه بین المللی چایکوفسکی مسکو

اجرای موسیقی مقامی کُردی در دانشگاه بین المللی چایکوفسکی مسکو

؛ ژیوار شیخ الاسلامی هنرمند سنندجی در دانشگاه بین المللی چایکوفسکی مسکو به اجرای موسیقی می پردازد

به نقل از  کُردپرس، ژیوار شیخ الاسلامی خواننده منتخب موسیقی مقامی کُردستان و سنتی بانوان کشور تیرماه امسال با حضور در دانشگاه بین المللی چایکوفسکی مسکو با نگرش و رویکرد آواها و نواهای مقامی زنان کُرد با ساز دف به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
 
در این برنامه که با حضور تعدادی از اساتید اتنوموزیکولوژی کشورهای مختلف دنیا برگزار می گردد، با عالی ترین شاخص های بین المللی به واکاوی موسیقی مقامی خواهند پرداخت، در این برنامه چند تن از بانوان موسیقی نواحی  مازندارن ، خراسان شمالی ، قشقیایی و کُردستان زیر نظر استاد محمدرضا درویش ، حسن نور شرق استاد موسیقی فرهنگ و ملل در مسکو و پیمان بزرگ نیا پژوهشگر موسیقی با بانو ژیوار همراهی خواهند داشت.
 
در این جشنواره  از اشعار فولکلور و شعر  شاعران معاصر استادان احسان اخوان و  ایرج عبادی بهره خواهند برد.
 
شایان یادآوری است ژیوار شیخ الاسلامی تنها بانوی کُرد می باشند که با اتکا بر اراده ی دانایی و توانایی شخصی خویش در سال ۱۳۷۹  اقدام به تشکیل ” گروه موسیقی ژیوار ” نمودن و بی هیچ ادعا و بزرگنمایی  به رسالت ذاتی کار خود که همان اشاعه و معرفی موسیقی نواحی کردستان می باشد پرداخته است.
 
وی تا به امروز اجراهای موفق و چشم   گیری در داخل و خارج کشور  از جمله اجرای موسیقی در روزهای ملی در سفارتخانه‌ها ی ایران با هدف معرفی فرهنگ با هدف معرفی موسیقی مقامی والبسه  کردستان و موسیقی کلاسیک ایران داشته اند.
 
آخرین فعالیت گروه ژیوار اجرای موسیقی در سیزدهمین جشنواره بازیگری در تئاتر شهر با حضور بزرگان تئاتر و سینما ایران بوده است که بسیار مورد استقبال و تمجید اساتید هنر قرار گرفت.
تاريخ: ۱۳۹۵/۴/۱۱

شناسه خبر : 10203

این خبر رو هم ببینید

برگزاری اولین جشنواره «دختران امروز» در کردستان

مشاور امور بانوان آموزش‌و‌پرورش کردستان از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ـ هنری «دختران امروز» با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =