احتمال آغاز جنگ‌ جهانی سوم با اتحاد ایران و روسیه در برابر آمریکا با حمله ترامپ به سوریه، ایران و روسیه خود را برای جنگ آماده می‌کنند

یک روزنامه نیز با انتشار گزارشی خطر بروز جنگ میان روسیه و ایران با امریکا را جدی می‌داند و می‌نویسد: «در این میان بریتانیا نیز در کنار امریکا قرار گرفته است. بوریس جانسون وزیر امور خارجه بریتانیا نیز خواستار اعمال تحریم علیه روسیه به دلیل حمایت مسکو از اسد شده است».

نشریات بین‌المللی پس از اعلام نظر ایران در محکوم کردن حمله هوایی امریکا علیه پایگاه نظامی دولت سوریه و هشدار تهران در این‌باره که در صورت تکرار چنین عملی ایران واکنش متقابل و مناسب را نشان خواهد داد نوشته‌اند که احتمال بروز جنگی همه‌جانبه افزایش پیدا کرده است. 
 
نشریه «اکسپرس» بریتانیا در‌ این‌باره می‌نویسد: «ایران و روسیه ترامپ را پس از حمله موشکی اخیر تهدید کرده‌اند. این دو کشور اشاره کرده‌اند که این حمله امریکا عبور از خط قرمز ترسیمی آنان بوده است و پاسخ هرگونه تجاوز دوباره را خواهند داد. در این بیانیه از سوی مرکز فرماندهی مشترک روسیه، ایران و حزب‌الله لبنان اشاره شده که این حمله عزم آنان را برای حمایت از ارتش سوریه افزایش داده است. روحانی رییس‌جمهوری ایران نیز حمله امریکا را تجاوزی اشکار علیه سوریه خوانده بود. رهبر ایران نیز این حمله ر‌ا محکوم کردند. روحانی خواستار تحقیقات بی‌طرفانه درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه که به کشته‌شدن دست‌کم ۷۰ نفر انجامید، شده است و هشدار داده که حمله امریکا سبب تقویت بنیادگرایان در منطقه خواهد شد. او در تماس تلفنی با همتای سوری خود گفته که اتهامات مطرح‌شده علیه سوریه صرفا بهانه‌ای برای اخلال در روند مذاکرات صلح سوریه است. کرملین نیز اعلام کرده که تماس تلفنی‌ای را با ایران در این‌باره انجام داده است.»
 

 
این نشریه در ادامه اشاره می‌کند در مقابل ایران، عربستان سعودی اقدام ترامپ را تصمیمی شجاعانه خوانده است و این اقدام از سوی امارات نیز مورد پشتیبانی قرار گرفته است. 
 
روزنامه «دیلی میل» نیز با انتشار گزارشی خطر بروز جنگ میان روسیه و ایران با امریکا را جدی می‌داند و می‌نویسد: «در این میان بریتانیا نیز در کنار امریکا قرار گرفته است. بوریس جانسون وزیر امور خارجه بریتانیا نیز خواستار اعمال تحریم علیه روسیه به دلیل حمایت مسکو از اسد شده است». 
 
این روزنامه می‌نویسد: «تهدیدی شوم وجود دارد که چشم‌انداز بروز جنگ احتمالی میان طرفین را محتمل‌تر می‌سازد. سفارت روسیه در لندن نیز در پیام‌های توئیتری اخیر خود به نکات تحریک‌آمیزی اشاره می‌کند از جمله آن‌که اگر به اولتیماتوم روسیه در قبال سوریه توجه نشود امکان بروز جنگ وحود دارد. بریتانیا اما عقب‌نشینی نکرده و گفته که تنها در صورت برداشته‌شدن حمایت روسیه از اسد، حاضر به رایزنی و روابط حسنه با آن کشور است». 
 

 
جالب است که پس از حملات هوایی اخیر، ترامپ بازهم به سراغ گلف‌بازی رفته و عازم پالم بیچ فلوریدا شده است. این در حالیست که در طول دوران ریاست‌جمهوری اوباما، ترامپ بارها از او به دلیل رفتن به بازی گلف و یا پرداختن به امور کشور انتقاد کرده بود.
دوشنبه، ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ۱۸:۳۴

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *