خانه / سیاسی / احداث پل ميدان آزادي هويت شهر سنندج را از بين مي برد  

احداث پل ميدان آزادي هويت شهر سنندج را از بين مي برد  

كارشناس عمران شهري ضمن انتقاد از احداث پل ميدان آزادي سنندج گفت: اجراي اين پروژه هويت شهر سنندج را از بين مي برد.
 

شاهو كشاورزي ظهر امروز در جلسه كميسيون عمران شوراي اسلامي شهر سنندج با اشاره به این مطلب که اجرایی این طرح خیانت به هویت شهر سنندج است و به جرئت می توان گفت: این طرح میدان آزادی را به فلکه تبدیل می کند.
وي اظهار داشت: شهرداری سنندج یک و نیم میلیارد تومان را در پروژه ای با نام آزمون و خطا آن هم در استان کم برخورداری همچون کردستان هزینه کرده است.
وی خواستار محاکمه مشاور و ایده پرداز این طرح شد و افزود: باید کمیسیونی تشکیل شود تا دیگر این چنین طرح های فاجعه باری در استان کردستان اجرایی نشود که در عین هزینه بر بودن بی فایده است و هویت یک شهر را نابود می کند.
 کارشناسان عمران شهری افزود: هیچ طراح بومی حاضر نیست برای طراحی عرشه این پل مشارکت کند چرا که این حرکت خیانت به هویت شهر است.
کشاورزي بیان کرد: در هیچ جایی دنیا طرحی را فدای طرح دیگری نمی کنند اجرای این طرح با این اعتبار به صورت موقت برای اجرای طرح زیر گذر اصلا قابل قبول نیست.
وی یادآور شد: طرح زیر گذر هم در این میدان منطقی نیست و انتظار می رود مسئولان استان در اجرای طرح هایی عمرانی با مشاوران اصلح کار کنند و هر گونه طرح غیر منطقی را قبول نکنند.
کارشناس عمران شهری با اشاره به این مطلب که ایجاد پل در محل میدان شوخی ترافیکی است، ادامه داد: دشمنی با مجسمه که بزرگترن منابع هویتی شهر است، افزایش شلوغی و اغتشاش در میدان، تضییع حقوقی تجاری املاک مجاور پل، تغییر در الگوی حرکتی و رفتاری مردم، عدم جایگاه معلولین جسمی و احداث بر روی تاسیسات شهر سنندج از جمله مشکلات اصلی این طرح است.
کشاورزي گفت: ماهیت پروژه قابل نصب و جابه جایی است و انتظار می رود این پل به مسیرهایی که واقعا نیاز است مثل شهرک زاگرس انتقال داده شود.
پروژه پل عابر پیاده شهر سنندج مصوبه شورای شهر را ندارد
یکی از اعضای شورای شهر سنندج نيز در اين جلسه طي سخناني افزود: پروژه پل عابر پیاده شهر سنندج اصلا مصوبه شورای شهر ندارد.
وی یادآور شد: اتمام مراحل ساخت پل برقی میدان آزادی در شهر سنندج در شرایط کنونی ضروری است و قرار نیست رفاه مردم فدای یک مجسمه شود.
 

شناسه خبر : 18635

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =