خانه / اجتماعی / احداث پیاده راه و پارکینگ طبقاتی راه حل رفع ترافیک در سنندج است

احداث پیاده راه و پارکینگ طبقاتی راه حل رفع ترافیک در سنندج است

سنندج – عضو شورای اسلامی شهر سنندج گفت: احداث پیاده راه و تلاش برای ایجاد پارکینگ های طبقاتی تنها راه حل رفع معضل ترافیک در هسته مرکزی شهر سنندج است.

انور رشیدی شامگاه روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه در جلسه هفتگی شورای شهر سنندج که به بررسی مشکلات و مسائل عمرانی شهر سنندج مربوط می شد، گفت: مهمترین مشکلی که در شهر سنندج وجود دارد بحث ترافیک در هسته مرکزی شهر است و اگر برای این مهم برنامه ریزی نداشته باشیم در آینده خیابان های مرکز شهر با وجود ماشین ها بسته خواهد شد.
وی افزود: تمام تکنیک ها و تاکتیک های ترافیکی مانند یک طرفه کردن خیابان ها، طرح ترافیک و عبور وسایل نقیله عمومی در خیابان فردوسی در ساعاتی مشخص اگر اکنون جوابگو باشد، در آینده جوابگو نیست و باید به فکر احداث پیاده راه و پارکینگ های طبقاتی در این نقاط بود.
عضو شورای اسلامی شهر سنندج اظهار داشت: چند سالی است که قول ایجاد پیاده راه در سطح شهر داده شده و احداث این طرح بلاتکلیف مانده است و تا مشکل زیر ساخت های موجود در شهر حل و رفع نشود ایجاد چنین طرحی ممکن نخواهد بود.
رشیدی افزود: در صورتی که پارکینگ های طبقاتی بیشتری در سنندج احداث و آنها به بخش خصوصی واگذار شوند اشتغالزایی به صورت پایدار شکل می گیرد و مشکل ترافیک شهر نیز رفع می شود.
وی بابیان اینکه آبیدر هویت شهر سنندج است، گفت: خیابان هایی که به منطقه تفریحی آبیدر منتهی می شوند ترافیک زیادی را در خود در تحمل می کنند و این در بحث جذب گردشگر و توریست  مشکلاتی ایجاد کرده است.
رشیدی گفت: در صورتی که مشکل ترافیکی این مناطق رفع شود و در قسمت « کوچکه رش» آبیدر فعالیت و پروژه هایی برای جذب گردشگر انجام شود برای آینده استان و شهرستان سنندج در بحث جذب گردشگر موثر است.
عضو شورای شهر سنندج به نبود فرهنگ سرا در سنندج اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری فعلاً اعتباری برای درست کردن مکان به منظور احداث فرهنگسرا را ندارد اما امکان دارد که خانه هایی را اجاره یا رهن کند و این اماکن را به سمن ها و NGO ها واگذار کند تا در آنجا فعالیت و کار های آموزشی برگزار کنند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۰۰۶۹۶ – چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ – ۰۹:۱۷

شناسه خبر : 6423

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 13 =