احمد ترک: اگر جوان بودم همراه با مدافعین کُرد در برابر داعش می جنگیدم

سیاست مدار کُرد ترکیه و شهردار ماردین، شرایط کوبانی را بحرانی دانست و از جوانان خواست از این منطقه ی کردنشین سوریه دفاع کنند

سیاست مدار کُرد ترکیه و شهردار ماردین، شرایط کوبانی را بحرانی دانست و از جوانان خواست از این منطقه ی کردنشین سوریه دفاع کنند.
به گزارش خبرگزاری کردپرس؛ درگیری بین نیروهای داعش و مدافعین کُرد موسوم به واحدهای دفاع از خلق (YPG) در مناطق کردنشین سوریه به ویژه در غرب کوبانی همچنان ادامه دارد. رسانه ها و نهادهای سیاسی نزدیک به پ.ک.ک، در ترکیه بر ضرورت دفاع از کوبانی تاکید نموده اند و گروهی از سیاست مداران و نمایندگان مجلس به منظور ابراز همدردی با کردها به مرز کوبانی می روند. در همین حال، احمد ترک که به عنوان یک سیاست مدار قدیمی کُرد ترکیه شناخته شده و هم اکنون پست شهرداری ماردین را در دست دارد، در گفتگو با فرات نیوز در مورد تحولات شمال سوریه گفت:« شرایط کوبانی بحرانی است و لازم است همه ی کرد ها از این منطقه حمایت کنند. اگر کوبانی به دست گروه افراطی داعش بیفتد، چنینی ضربه ای دستاوردهای ارزشمند کردهای سوریه را تهدید می کند. من بر این باورم که دفاع از کوبانی یک وظیفه ی ملی است و چنین چیزی نباید به مسائل حزبی و دسته بندی های مرسوم آلوده شود.من شخصا اگر جوان بودم همین امروز در کوبانی سلاح به دست گرفته و در برابر داعشی ها می جنگیدم و شانه به شانه ی واحدهای دفاع از خلق، از کوبانی دفاع می کردم. دفاع از آن دیار، برای همه ی ما هم از نظر قومی و هم از منظر دینی ضرورت دارد. کوبانی برای من فرقی با کرکوک ندارد. هر جا که خلق ما مورد حمله قرار بگیرند، همه باید در برابر دشمن یکی شوند».
وی در ادامه ضمن درخواست از جوانان کُرد برای دفاع از کوبانی افزود:« من از حزب دموکرات کردستان عراق و دیگر احزاب می خواهم که صرف نظر از همه ی مسائل ایدئولوژیکی و سیاسی، از کوبانی دفاع کنند و قطعا انجام اقدامات نمادینی همچون حضور در مناطق مرزی و صدور بیانیه، نمی تواند اقدام تاثیرگذاری باشد. مردم ما در برابر وحشیانه ترین حملات قرار گرفته اند و باید از آنان دفاع شود».
در هیمن حال شورای رهبری پ.ک.ک نیز با صدور بیانیه ای ضمن ابراز گلایه از مواضع حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرده که دفاع از کردهای سوریه یک امر ضروری است و چنین چیزی نباید قربانی مسائل حزبی شود.
 
سایت کرد نور: منتظر نظرات ارزشمند شما عزیزان هستیم.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *