احمد ترک: دولت ترکیه‌ از داعش حمایت می کند/ کردها در حال دفاع از همه‌ خاورمیانه‌ هستند

یک سیاستمدار کرُد ترکیه‌ای ضمن متهم کردن آنکارا به‌ حمایت از گروه‌ داعش، تاکید کرد که‌ این گروه‌ خطر بسیار بزرگی نه تنها برای کردها، بلکه برای همه منطقه خاورمیانه است

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از «شبکه ولاتی» احمد ترک در مصاحبه ای مطبوعاتی افزود: گروه داعش به‌ دنبال خلق نظام جدیدی در منطقه خاورمیانه و سیطره بر این منطقه است، به همین دلیل جنگ بااین گروه، نبردی منحصر به کردها نیست، بلکه جنگی منطقه ای است.
احمد ترک با اشاره به اینکه کردها و نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان فقط برای دفاع از خودشان با گروه داعش نمی جنگند، بلکه برای دفاع از همه منطقه خاورمیانه در حال نبرد با این گروه هستند، افزود: همه کردها در جنگ با داعش با هم متحد هستند و اکنون فقط نیروهای پیشمرگ با داعش نمی جنگند، بلکه تعداد زیادی از کردها که نمی توانند برای جنگ با داعش به نیروهای پیشمرگ بپیوندند، انواع کمک ها را به این نیروها ارائه می دهند.
این سیاستمدار کُرد تاکید کرد: کوبانی سقوط نخواهد کرد، زیرا سقوط کوبانی به مثابه پیشروی عناصر گروه داعش به داخل خاک ترکیه خواهد بود. کردها تاریخ مبارزاتی طولانی را پشت سر گذاشته اند و با وجود اینکه دیاربکر، ماردین و برخی دیگر از شهرهای کردنشین ترکیه در جنگ های مختلف ویران شده اند، بازهم کردها این شهرها را بازسازی کرده اند و کوبانی نیز سرانجام مانند این شهر ها بازسازی خواهد شد.
احمد ترک با تاکید بر ادامه مقاومت کردها در برابر داعش در کوبانی افزود: دولت ترکیه در ظاهر ادعا می کند که در جنگ کوبانی به کردها کمک می کند، ولی پشت پرده از داعش حمایت می کند، به همین دلیل می توان گفت که اکنون این تنها کردها هستند که با داعش می جنگند.
 
 
کد مطلب: 73566  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۲۹  |  ساعت: ۹ : ۱۰

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *