خانه / سیاسی / احمد داوداوغلو: اسراییل به اهداف خود نخواهد رسید

احمد داوداوغلو: اسراییل به اهداف خود نخواهد رسید

وزیر امور خارجه ی ترکیه بر این باور است که اسراییل هر اندازه که ظلم کند، باز هم نمی تواند به اهداف خود دست پیدا کند

به نقل از آناتولی، احمد داوداوغلو وزیر امور خارجه ی ترکیه دیروز در آنکارا و در مراسم سالانه ی گردهمایی سنتی مردم قونیه، سخنرانی کرد. داوداوغلو گفت:«در رمضان امسال، نیمی از دل ما با مردم غزه و نیم دیگر دلمان هم با مردم سوریه و عراق است و شب و روز در تلاش هستیم تا با همه صحبت کنیم و مانع از تداوم خشونت ها شویم. مردم غزه آن قدر نستوه و جوانمرد هستند که در شرایط دشوار کنونی و در ماه رمضان، در برابر حملات گسترده، تسلیم نشدند. سلام بر مردم غزه و سلام بر مقاومت جانانه ی آنها! بدون تردید هم در این دنیا و هم در عالم دیگر، ظالمین باید حساب پس دهند. مردم خاورمیانه در برابر اشغال گران و استعمارگران، مقاومت و عصیان کرند و روزی فرا می رسد که در برابر ستمگران داخلی خود که تحت عنوان اسراییل ستمگری می کنند، آنها به شانه ی هم به پا خواسته و حساب رسی می کنند».
داوداوغلو در ادامه افزود:«اسراییل هر اندازه ظلم و ستمگری کند، باز هم به اهداف خود دست پیدا نمی کند چرا که هیچ پدیده ای قدرتمندتر از یک خلق متحد نیست. انشالله مردم فلسطین وحدت کلمه ی خود را حفظ می کنند و ما نیز شب و روز در کنار آنان خواهیم بود. تردید نیست که یکی از اهداف حملات اسراییل، از بین بردن وحدت فلسطینیان است که ترکیه نقش مهمی در ایجاد این وحدت داشته است و آنان می خواهند فلسطینیان را از هم دور کنند».
در همین حال خبرگزاری دوغان از این موضوع خبر داده که در استانبول و چند شهر دیگر، مردم ترکیه علیه اسراییل شعار سر داده و در حمایت از مردم غزه راهپیمایی کرده اند.
 
کد مطلب: ۶۶۷۱۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۳۰  |  ساعت: ۸ : ۳۳

شناسه خبر : 18655

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =