اخبار امنیتی سوریه؛ فرار سرکرده های داعش از دیرالزور

حملات هوایی به مواضع تکفیری ها در دیرالزور و اقدام ضد بشری داعش در افتتاح بازار جدید برای فروش زنان و دختران در شهر المیادین در شرق سوریه از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی مواضع داعش را در دیرالزور و اطراف آن هدف قرار داد.
منابع سوری اعلام کردند: جنگنده های ارتش سوریه طی ساعات گذشته مواضع و استحکامات داعش را در اطراف فرودگاه و گردان ضامن و روستای الجنینه، گذرگاه کنامات، محله های الحمیدیه و الصناعه در دیرالزور و اطراف آن هدف قرار دادند که بر اثر آن شماری از تکفیری ها کشته و برخی دیگر زخمی شدند.
در اطراف البانوراما، نیروهای ارتش سوریه یک خودرو مجهز به سلاح سنگین داعش را هدف قرار دادند که بر اثر آن شماری از داعشی ها کشته و زخمی شدند.
همچنین ارتش سوریه در عملیاتی ویژه یک تونل متعلق به داعش به طول ۳۳ متر و یک مقر چهار طبقه ای که داعشی ها در آن پنهان شده بودند را در محله الجبیله در دیرالزور منهدم کرد.
این در حالی است که همزمان با پیشروی های ارتش سوریه ضد داعش در شهر المیادین در استان دیرالزور بسیاری از سرکرده های داعش پا به فرار گذاشته اند که بر اساس گزارش منابع محلی؛ برکات المطلب ملقب به قسوره العشاری از سرکرده های داعش از شهرک العشاره در شمال شرق المیادین فرار کرده است.
از سوی دیگر در ادامه اقدامات وحشیانه داعشی ها ضد ساکنان دیرالزور، داعش بازاری در شهر المیادین در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق دیرالزور افتتاح کرده است که در آن زنان و دختران را به فروش گذاشته است. این زنان و دختران از مناطق مختلف دیرالزور ربوده شده اند و هدف داعش به دست آوردن پول است.

شناسهٔ خبر: 4034778 – سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ – ۱۶:۰۵

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *