اخبار تحرکات داعش و بعثی ها تسلط ارتش بر گذرگاه غرب عراق/تکذیب خبر تسلط داعش بر پالایشگاه بیجی  

حمایت تمام عیار وکیل مدافع صدام از داعش و تسلط ارتش بر گذرگاه غرب عراق از جمله اخبار مربوط به عراق است.
 

در روزهای اخیر داعش تحرکاتی را در مناطقی از شمال و شمال غرب عراق آغاز کرده و به مدد تسلیحات رسیده از برخی کشورهای منطقه مناطقی از عراق را به اشغال خود در آورده است. متعاقب تحرکات داعش، ارتش عراق مناطقی را از این گروه بازپس گرفته است. جدیدترین اخبار سیاسی و امنیتی عراق به همراه اخبار روزهای قبل و از زمان آغار تحولات در این خبر قابل دسترس است.
 
21:21:هلاکت سرکرده داعش در الحویجه/تسلط ارتش بر گذرگاه غرب عراق
 
یک منبع امنیتی در کرکوک اعلام کرد: نیروهای امنیتی و عشایری در الحویجه موفق به هلاکت عدنان الجبوری سرکرده گردان موسوم به انقلاب دهه بیست (النقشبندیه) طی عملیاتی در منطقه العروبه در غرب کرکوک شدند.
 
از سوی دیگر یک منبع وابسته به پلیس عراق از ورود نظامیان کرد به شرق ناحیه جلولاء برای عملیات نظامی علیه گروههای مسلح خبر داد و افزود: پیشمرگان موشک انداز به همراه دارند.
 
20:44:حمله هواپیماهای آمریکایی به منطقه مرزی سوریه با عراق/هلاکت سرکرده داعش در جنوب تکریت
 
حسین شهرستانی معاون نخست وزیر در امور انرژی اعلام کرد: برخی از رسانه های خارجی و عربی اخباری درباره تسلط تروریستها بر پالایشگاه بیجی منتشر کرده اند و ترک پست نیروهای امنیتی مخابره کرده اند که ما به ملت عراق و افکار عمومی اعلام می کنیم که این اخبار بی اساس است و تروریستها موفقیتی در پیشروی به سوی پالایشگاه نداشته اند.
 
وی افزود: نیروی هوایی ارتش ظهر امروز به وقت محلی مراکز وابسته گروههای مسلح را مورد هدف قرار داد و ضربات مهلکی به آنها وارد کرد. رسانه ها باید نهایت دقت را به کار گیرند.
 
از سوی دیگر شبکه العراقیه از حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به مراکز گروههای مسلح در القائم در استان الانبار در مرزهای سوریه با عراق خبر دادند.
 
20:43:حمایت تمام عیار وکیل مدافع صدام از تروریستها/ انقلابیون عراقی خطری برای اعراب ندارند!
 
“خلیل الدلیمی” وکیل مدافع صدام دیکتاتور معدوم عراق تروریستهای داعش را انقلابیون عراقی خطاب کرد.
 
وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد: انقلابیون عراقی هیچ خطری برای کشورهایی نظیر کویت، عربستان و اردن ندارند.
 
19:59:دلایل تمایل داعش به اشغال گذرگاه های مرزی عراق
 
شبکه السومریه در گزارشی درباره علت تلاش داعش برای تسلط بر مرزهای عراق با همسایگان این کشور آورده است: ناظران سیاسی تردیدی ندارند که بخش اعظم خطری که داعشی ها ایجاد کرده اند از سوریه وارد می شود. واقعیت کنونی مرزهای عراق با سوریه گویای آن است.
 
این رسانه عراقی گزارش داد: اخباری از سقوط گذرگاههای مرزی عراق با سوریه منتشر شده که آخرین آنها عقب نشینی بیشتر نیروهای گارد مرزی از گذرگاه الولید در غرب الانبار پس از حضور تروریستهای وابسته به داعش است هر چند که وزارت کشور عراق این موضوع را تکذیب می کند اما اوضاع کنونی گواه وضع نابسامان مرزهای عراقی با سوریه است.
 
18:12:داعش مخالف فعالیت زنان و غیرسنی ها در موصل/ تقویت امنیت جاده بغداد-سامراء
 
منابع آگاه در نینوا اعلام کردند: داعش طی دستور العملی همه کارکنان اداره دولتی را مجبور به بازگشت به سر کارهای خود کرده است.
 
این منابع بیان کردند: داعش کسانی که از دستورالعمل سرباز بزنند را تهدید به مجازات کرده است اما این گروه تروریستی زنان از کار کردن محروم کرده و شیعیان، الشبک، ایزیدی ها، مسیحان و کردهای فیلی را از کار برکنار کرده است و فقط اهل تسنن می توانند در ادارات دولتی تحت سیطره داعش فعالیت کنند.
 
17:50:داعش سیاست زمین سوخته صدام را پیاده می کند
 
منابع عراقی اعلام کردند: بالگردهای ارتش عراق 13 خودرو وابسته به گروهک داعش را در اطراف پالایشگاه بیجی در شمال تکریت منهدم کردند.
 
از سوی دیگر منابع آگاه امنیتی بیان کردند: داعش در حال حاضر شیوه صدام حسین دیکتاتور معدوم را دنبال می کند و استراتژی زمین سوخته را دنبال می کند و افسران وابسته به حزب منحل شده بعث به داعش مشورتهای نظامی به ویژه در موصل و شمال سامراء می دهند.
 
منابع مذکور تشریح کردند: گروهک داعش منازل، خیابانها و تعدادی از مزارع را در مناطقی که از آن عقب نشینی می کند بمبگذاری می کند و این به دلیل فشاری است که نیروهای عراقی به ویژه در موصل و شمال سامراء به آنها وارد می کنند.
 
17:19:ارتقای درجه افسران حفاظت کننده از بزرگترین پالایشگاه عراق/ 19 عضو داعش در نزدیکی بیجی کشته شدند
“قاسم عطا” سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح عراق در اظهاراتی تاکید کرد: “نوری المالکی” نخست وزیر عراق دستور ارتقای درجه افسران و مسئولان حفاظت کننده از پالایشگاه نفتی بیجی را داده است.
 
وی با اشاره به اینکه پالایشگاه نفتی بیجی به طور کامل تحت سیطره نیروهای عراقی قرار دارد، افزود: جاده بغداد به سامرا و مناطق الدجیل، بلد، الضلوعیه، الاسحاقی و صالا در شمال سامرا نیز همگی تحت کنترل ارتش درآمده است.
 
سرلشکر قاسم عطا از کمکهای نیروهای عشایری به ارتش عراق در برقراری امنیت در این مناطق خبر داد.
 
17:22:عضو ائتلاف دولت قانون: شرایط کنونی زمان مناسبی برای طرح جدایی طلبی کردستان از عراق نیست
 
علی جبر اعلام کرد: اینکه مسعود بارزانی به دنبال جدایی از عراق و طرح آن با جان کری وزیرخارجه آمریکاست مغایر با قانون اساسی است زیرا مرزهای اقلیم کردستان در قانون اساسی مشخص است.
 
وی افزود: بارزانی به دنبال سوء استفاده از بحران کنونی برای تحقق اهداف شخصی خود است. رئیس اقلیم کردستان عراق اگر به دنبال جدایی طلبی بهتر است آن را در زمان مناسب و مطابق قانون مطرح کند نه در شرایطی که کشور در معرض حمله شدید از سوی گروههای تکفیری برای به شکست کشاندن روند سیاسی است.
 
۱۶:۰۵ تسلط نیروهای ارتش بر جنوب تلعفر/ بازداشت سرکرده های بعثی در ذیقار
 
منابع امنیتی عراقی از تسلط نیروهای ارتش بر جنوب تلعفر و بازداشت تعدادی از سرکرده های بعثی در ذیقار خبر دادند.
 
سرلشگر ابو الولید فرمانده یگان ویژه تلعفر اعلام کرد: ارتش عراق و عشایر بر اغلب مناطق جنوب تلعفر مسلط هستند و اخبار مربوط به عقب نشینی صحت ندارد.
 
۱۴:۰۷ بغداد اعطای مصونیت قضایی به نظامیان آمریکایی را تکذیب کرد
 
در حالیکه وزارت دفاع آمریکا از وجود توافقاتی میان واشنگتن و بغداد در خصوص ارائه مصونیت به نیروهای یگان ویژه آمریکایی در عراق خبر می دهد، یک منبع آگاه در دولت مالکی این خبر را تکذیب کرد.
 
۱۳:۵۴ سفیران عراق و سوریه در تهران: همکاری کامل آمریکا و اسرائیل با تکفیریها/نابودی مقاومت و تجزیه منطقه هدف تروریستها و حامیانشان است
 
محمد مجید الشیخ و عدنان محمود سفیران عراق و سوریه در تهران امروز در یک نشست خبری، آمریکا را حامی تروریستها از جمله داعش معرفی و اعلام کردند نابودی مقاومت و تجزیه منطقه هدف گروه های تروریستی است.
 
۱۳:۱۴  هلاکت 40 تروریست داعش در سامراء/پاکسازی گذرگاه مرزی الولید
 
هلاکت 40 نفر از اعضای داعش در سامراء، پاکسازی گذرگاه الولید و خنثی سازی حملات تروریستها در پالایشگاه بیجی از جمله اخبار امنیتی اخیر عراق محسوب می شود.
 
“قاسم عطا” سخنگوی نیروهای مسلح عراق نیز اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق موفق شدند تلاش تروریستها برای حمله به پالایشگاه بیجی در شرق تکریت را خنثی کنند.
از سوی دیگر کمیته امنیتی شورای استانداری بابل اعلام کرد 77 نفر از اعضای القاعده که در میان آنها از چند نفر از سرکردگان این گروهک تروریستی نیز وجود دارد، در زمان انتقال از زندان مرکزی از شهر حله به زندان ذی قار  مورد هدف قرار گرفته و به هلاکت رسیدند.
 
همچنین منابع امنیتی اعلام کردند 40 نفر از اعضای داعش در منطقه “الجلام” واقع در شمال سامرا به دست نیروهای امنیتی عراق به هلاکت رسیدند.
 
۱۲:۴۴ انتقال تسلیحات از عراق به سوریه توسط داعش/آمریکا سیاست تروریست پروری را در پیش گرفته است

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *