خانه / اقتصادی / اختصاص ۸ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری ها و دهیاری های کردستان

اختصاص ۸ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری ها و دهیاری های کردستان

سنندج – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از تخصیص ۸ میلیارد تومان اعتبارات ویژه به شهرداری ها و دهیاری های استان خبر داد.

به گزرش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استاندار کردستان، امیر قادری گفت: این اعتبار مازاد بر اعتبارات معمول در نظر گرفته شده بوده و به صورت ویژه در اختیار استاندار کردستان برای کمک و شتاب بخشی به پروژه های شهرداری ها و دهیاری ها به استان اختصاص می یابد.
وی با اشاره به نگاه ویژه دولت برای توسعه شهرها و روستاهای استان کردستان عنوان کرد: در هفته جاری با پیگیری های انجام شده اعتباری معادل ۸۰ میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان تخصیص پیدا کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه این اعتبار برای  پروژه های که محرک توسعه استان هستند صرف می شود، افزود: لازم است ظرف مدت یک هفته لیست پروژه های پیشنهادی از طرف استانداری کردستان به معاونت هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور پیشنهاد شود.
قادری یادآور شد: این اعتبار مازاد بر اعتبارات در نظر گرفته شده بوده و  به صورت ویژه در اختیار استاندار کردستان جهت کمک و شتاب بخشی به پروژه های شهرداری ها و دهیاری ها به استان اختصاص می یابد.
استان کردستان دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و ۱۶۹۷ آبادی دارای سکنه و ۱۸۷ آبادی خالی از سکنه می باشد که بانه، بیجار، سقز، سنندج، دیواندره، كامیاران، قروه، مریوان، سروآباد و دهگلان از مهمترین شهرهای استان است.

شناسه خبر : 1577

این خبر رو هم ببینید

صف ها همه برای نان است/ هیوا محمدپور

مردم در صف ها تکه نانی را جستجو می کنند تا در این وضعیت بد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =