خانه / اجتماعی / اختلاف افکنی و تکفیر لج کردن با خدا و قرآن کریم محسوب می‌شود

اختلاف افکنی و تکفیر لج کردن با خدا و قرآن کریم محسوب می‌شود

استاد دانشگاه‌های کردستان گفت: اختلاف افکنی و تکفیر لج کردن با آیات مقدس قرآن کریم است که کافر به دنبال چنین اقدامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالسلام کریمی پیش از ظهر امروز در همایش روحانیون شیعه و سنی کردستان که با موضوع مقابله با جریانات انحرافی و به مناسبت هفته وحدت به صورت ویدیوکنفرانس در سالن جلسات سپاه استان برگزار شد، با تبریک میلاد بابرکت پیامبر رحمت، اظهار کرد: به ابتکار نظام اسلامی اختلاف نظرشیعه و سنی در روز میلاد پیامبر اکرم(ص) به هفته وحدت تبدیل شد که وحدت ریشه در تاریخ و قرآن دارد و نظام اسلامی ما آنرا احیا کرد.

وی با بیان اینکه ضرورت ایجاب می‌کند که وحدت  بین مسلمین وجود داشته باشد، بیان کرد: مقام معظم رهبری از وحدت بعنوان استراتژیک  نظام نام می‌برد و مقدسات فریقین خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: نزاع و اختلاف افکنی حرام و وحدت بر همه مسلمین واجب است که باید در راستای دین همگی قدم برداریم تا زمینه توطئه افکنی دشمنان را شاهد نباشیم.

استاد دانشگاه کردستان بیان کرد: اختلاف افکنی و تکفیر لج کردن با آیات مقدس قرآن کریم است و کافر به دنبال چنین چیزی است نه مسلمان.

کریمی با بیان اینکه دین ما دین رحمت و همگانی است، بیان کرد: اختلاف در مذهب و سلایق وجود دارد اما دین همه ما یکی است و نباید اختلاف‌ها تبدیل به عناد و دشمنی شود و همه باید همراه و همدل باشیم تا کار دین جلو برود.

وی به راههای ایجاد وحدت و رفع تکفیر پرداخت و اضافه کرد: بازگشت به قرآن و سنت، مراجعه به مراجع، خشکاندن بذر اختلاف و  تاکید بر مشترکات و رها کردن اختلافات از راههای ایجاد وحدت به شمار می‌روند.

وی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی باید همه مسلمانان در همه مذاهب از مقام معظم رهبری اطاعت کنیم  چرا که ضامن وحدت و ایجاد سربلندی در جامعه و راه مبارزه با دشمنان اطاعت از ولی امر مسلمین است.

شناسه خبر : 24066

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفت =