ادامه مناقشات سیاسی در بوکان؛ حسن عباسی :من تائید صلاحیت عثمانی را گرفتم/ با عثمانی کاملا هماهنگ بودم  

بوکان/آژانس خبری – تحلیلی زریان؛ با گذشت نزدیک به ده روز از جلسه تودیع فرماندار سابق بوکان، وی به سخنان “محمد قسیم عثمانی”نماینده بوکان در این مراسم واکنش نشان داد و اعلام کرد در دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وی تائید صلاحیت عثمانی را گرفته و با وی در چند سال گذشته کاملا هماهنگ بوده است.
 

به گزارش زریان، متن کامل سخنان عباسی در گفت وگو با سایت خبری- تحلیلی”کانی پرس” به شرح زیر است:
عباسی در خصوص نحوه ورود محمدقسیم عثمانی نماینده مردم فهیم بوکان و حومه در انتخاباتدوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی و چگونگی تائید صلاحیتش گفت: در بحبوبه آغاز فعالیت های انتخاباتی برای انتخابات مجلس هشتم که مردم به دنبال انتخاب چهره های تحصیل کرده و مقبول بودند، می دیدم که محمدقسیم عثمانی یکی از کاندیداهایی است که با اقبال مردم مواجه بوده و یکی از افرادی است که مردم به دنبال چنین گزینه هایی هستند.
 
عباسی ادامه داد: من شخصاً تلاش زیادی را برای تأیید صلاحیت ایشان انجام دادم و پس از آن در هر دو دوره انتخابات هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی در دقیقه 90 سرانجام علی رغم این که خودش نیز از تأیید صلاحیتش مأیوس و ناامید شده بود، بنده تائید صلاحیت ایشان را گرفتم و همچنین انتخابات را صحیح و سالم برگزار کردم.
 
فرماندار سابق بوکان افزود: البته صرفا به خاطر اینکه ایشان به مجلس برود و این نشان از علاقه خاصو ارادت بنده نسبت به ایشان بود و انتخابات را سالم برگزار نموده و از آرای مردم صیانت کردم.اما با این حال من برای تأیید صلاحیت ایشان همچون موارد دیگر سنگ تمام گذاشتم. البته از ابتدا نیز بنده وایشان با هم کاملا هماهنگ بودیم، اما با حفظ جایگاه.
 
عباسی در خصوص نحوه تعامل و ارتباط اداری و کاری خود با نماینده بوکان در طول 6 سال گذشته، گفت: بنده نه به محمد قسیم عثمانی و نه به هیچ کس دیگری اجازه ندادم که بیاید در حوزه کاری فرماندار دخالت کند و خطرناک ترین کار برای یک شهر این است که فرماندار تحت امر نماینده باشد؛ در آن صورت قطعا عدالت اجرا نخواهد شد. زیرا نماینده خواه ناخواه وابسته به یک سری و تعداد معدودی افراد است و وابسته به یک طیف و جناح خاص سیاسی می باشد و وامدار کسانی است و در این میان دیگران چه کار کنند؟ به طور حتم در این میان و به این شکل عدالت اجرا نمی شود و سیاست های عدالت خواهانه نظام و مطالبات مورد نظر مردم اجرا نخواهد شد. در نتیجه بنده هیچگاه موافق این امر نبوده و نیستم که فرماندار تحت امر نماینده باشد که در آن صورت بزرگترین خطر، شهر و یک جامعه را تهدید می کند.
 
فرماندار سابق بوکان با توضیح بیشتر نحوه تعامل خود با محمدقسیم عثمانی ادامه داد: بنده هیچ گاه تحت امر نماینده بوکان نبوده ام، اما کاملا با همدیگر هماهنگ بودیم و حتی در بعضی از موارد بنده تعدادی از رؤسای ادارات را که می خواستم برکنار نمایم و می دیدم در خدمات رسانی به مردم کوتاهی می کنند و با مردم صادق نیستند و به آنها خدمت نمی کنند و به مردم دروغ می گویند، بنده مشکلات را به استان منعکس می کردم و می گفتم که ما این مشکلات را در بخش های این مسئولان داریم و آقای عثمانی مکاتبه می کردند که خیر اینگونه نیست و آقای فرماندار مشکلات را بزرگ نمایی می کند.
 
عباسی افزود: البته در این جا یک نکته مهم را بگویم که بنده هیچ وقت این خصلت را نداشته ام که بیایم و در میان یک جمع،مشکلات را بیان کنم، چون این کار لزومی ندارد و اصلاً این چه دلیلی دارد و چه نتیجه ای را به دنبال خواهد داشت؟ما باید در جایی سخن بگوییم که بعداً نتیجه ای از آن حاصل شود و ما به این صورت هیچ نتیجه ای نمی گیریم. اگر به مردم نیز بگوییم که این مشکلات وجود دارد، چه نتیجه ای در بر خواهد داشت؟ در این میان مردم چه کار کنند؟
 
عباسی تصریح کرد: می بایست این مشکلات و کمبودها را با مسئولان در میان می گذاشتم که همیشه و در هر جلسه ای که بوده ام، مشکلات شهرستان بوکان را بیان کرده ام؛ حتی دو جلسه نیز با استاندار فعلی داشته ام و در هر دو جلسه مشکلات، کمبودها و نارسائی های شهرستان بوکان را به صورت کامل بیان کرده ام و فیلم ها و مدارک و مستندات آن هم در استانداری آذربایجان غربی موجود است.
 
فرماندار سابق بوکان افزود: به منظورهماهنگی و همکاری دو جانبه و بنا به احترامی که برای نماینده مردم بوکان قائل بوده ام، دو تن از مدیران و چند نفر دیگر از مسئولان شهرستان بوکان را برای حفظ شأن محمدقسیم عثمانی برکنار نکرده و تغییر ندادم. اما نمی دانم که چه گونه و به چه صورتیبود که ایشان (محمد قسیم عثمانی) در جلسه شورای اداری در روز تودیع و معارفه آن مطالب را بیان فرمودند؟ هر چند بنده به ایشان ارادت دارم و برایم عزیز هستند، اما نمی دانم تحت تأثیر چه افرادی این موارد را بیان کردند؟ به هر حال همچنان برای بنده قابل احترام هستند و نمی دانم دلیل اصلی صحبت های ایشان در جلسه مذکور چه بوده است.
 
عباسی خاطرنشان کرد: در طول این چند سال کارهای فراوانی صورت گرفته است و مردم تصور نکنند که در شهر بوکان آن چه که می بایست و مورد نظر است، انجام نشده است و آن هم دلایل خاص خود را دارد و در این میان هیچ کسی مقصر نیست؛ زیرا مسئله عمران شهری در اختیار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار دارد و ما فقط می توانیم هماهنگی های لازم را انجام دهیم و اعتبارات لازم را اختصاص دهیم و در بقیه شاخص ها الحمدلله کارهای فراوان وخدمات شایانی صورت گرفته است.
 
 «این متن بدون هیچ دخل و تصرفی از سایت کانی پرس برداشته شده است تا مشکل قانونی متوجه زریان نباشد، اگر مشکل املایی و جمله بندی دارد، از کاربران خود عذر خواهی می کنیم.»
منبع: زریان

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *