خانه / اجتماعی / اداي احترام «گروه متنفذين» به امام راحل(ره)

اداي احترام «گروه متنفذين» به امام راحل(ره)

هيات موسوم به متنفذين به سرپرستي كوفي‌عنان دبير كل سابق سازمان ملل متحد، عصر ديروز با حضور در حرم مطهر امام خميني(ره) با اهداي تاج گل نسبت به مقام شامخ بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران اداي احترام كرد.

هيات موسوم به متنفذين به سرپرستي كوفي‌عنان دبير كل سابق سازمان ملل متحد، عصر ديروز با حضور در حرم مطهر امام خميني(ره) با اهداي تاج گل نسبت به مقام شامخ بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران اداي احترام كرد.
 
به گزارش ايرنا، اعضاي متنفذين به سرپرستي كوفي‌عنان دبيركل سابق سازمان ملل متحد ديروز با حضور در حرم مطهر بنيانگذار كبير جمهوري اسلامي ايران پس از اداي احترام، دفتر يادبود حرم مطهر امام راحل را امضا كردند. توليت حرم مطهر امام خميني (ره) هم كتاب آيين انقلاب اسلامي، آداب الصلوه امام خميني(ره) و حديث بيداري كه شامل زندگينامه و مفهوم آزادي از نظر امام راحل است را به اين هيات اهدا كرد.اعضاي اين هيات كه صبح ديروز براي ديداري سه روزه از ايران و گفتگو با مقام‌هاي ايراني وارد تهران شده‌اند، شامل مارتي آهتي ساري، رئيس جمهوري پيشين فنلاند و برنده جايزه صلح نوبل، دزموند توتو اسقف اعظم بازنشسته كيپ تاون و برنده جايزه صلح نوبل و همچنين ارنستوز ديلو رئيس جمهوري پيشين مكزيك است.
 
هدف از بازديد گروه متنفذين به سرپرستي كوفي‌عنان از ايران، ترغيب و ترفيع روحيه از نوشكل گرفته و پذيرا براي گفتگو ميان ايران و جامعه بين‌المللي و همچنين بررسي راه‌هاي گسترش همكاري در مورد مسائل منطقه اعلام شده است.
 
متنفذين گروهي از رهبران مستقل جهان هستند كه نلسون ماندلا رئيس جمهوري فقيد آفريقاي جنوبي و قهرمان مبارزه با آپارتايد در سال ۲۰۰۷ آنان را گرد هم آورد تا از تجربه جمعي و نفوذ خود براي گسترش صلح، عدالت و حقوق بشر در سراسر جهان بهره‌گيرند.
 
ديدار سيدعلي خميني با کوفي عنان و هيأت همراه
 
نوه امام خميني (ره)تأکيد کرد: حاکمان بايد طوري رفتار کنند که ظلم نکنند و مردم هم عادت نکنند ظلم را بپذيرند. به گزارش جماران، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي خميني در ديدار با کوفي عنان، دبيرکل سابق سازمان ملل متحد و هيأت همراه وي که در قالب هيأت متنفذين به ايران آمده اند، گفت: تمامي سياست هاي نظام جمهوري اسلامي ايران بر پايه انديشه امام خميني (ره) استوار است و اگر بخواهيم تمامي انديشه اجتماعي ايشان را بيان کنيم، در يک جمله خلاصه مي‌شود که کوشش کنيم در روابط اجتماعي و بين‌المللي ظلم نکنيم و ظلم را نپذيريم.
 
نوه امام خميني تأکيد کرد: حاکمان بايد طوري رفتار کنند که ظلم نکنند و مردم نيز عادت نکنند ظلم را بپذيرند. اگر اين دو گزاره در جهان جامه عمل بپوشد و توسط تمامي صلح خواهان دنيا دنبال شود، تمامي مشکلات جهان امروز ما حل مي‌شود و بي‌شک با دنياي بهتري روبرو خواهيم بود.
 
سيد علي خميني گفت: جا دارد همه با هم در چارچوب نيل به صلح تلاش کنيم؛ کوششي که توسط همه صلح‌طلبان دنبال شده و متاسفانه کمتر جامه عمل پوشيده است.
 
وي با يادآوري تلاش هاي مرحوم نلسون ماندلا، از تلاش هاي آن فقيد در بسط و گسترش صلح در دنيا تقديرو آرزو کرد که جهان پيش رو، جهاني آرام تر و همسو با صلح باشد و گزينه نظامي روي هيچ ميزي نباشد ­در ادامه اين ديدار کوفي عنان با ابراز خوشحالي از حضور در ايران، حضور در مرقد امام راحل و ديدار با نوه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران را از افتخارات خود ذکر کرد و گفت: هيأتي که همراه من آمده اند، صلح‌طلباني از سراسر جهان هستند و تلاش دارند صلح را در دنيا پايدارتر کننداين هيأت که رئيس‌جمهوري سابق فنلاند، رئيس‌جمهوري سابق مکزيک و اسقف اعظم کيپ تاون هم در آن حضور داشتند، با حضور در مرقد امام ضمن نثار گل، به مقام شامخ بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران اداي احترام کردند.
 
اداي احترام مسئولان آموزش وپرورش به امام راحل
 
‏‎ ‎‏ وزير، جمعي از مديران و معاونان وزارت آموزش و پرورش ديروز در آستانه سي و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در حرم مطهر بنيانگذار جمهوري اسلامي با آرمان‌هاي امام خميني(ره) تجديد ميثاق کردند.
 
علي اصغر فاني به همراه جمعي از مديران ارشد وزارت آموزش و پرورش با اهداي تاج گل و قرائت فاتحه، نسبت به بنيانگذار جمهوري اسلامي اداي احترام کردند.
 
وزير آموزش و پرورش به همراه شرکت‌کنندگان همچنين با حضور بر مزار شهيد بهشتي و ۷۲ تن از يارانش و شهيدان رجايي و باهنر ياد و خاطره آنان را گرامي داشتند. مزار اين شهيدان و شهداي هشت سال دفاع مقدس توسط وزير آموزش و پرورش و همراهان غبارروبي و عطرافشاني شد.‏

شناسه خبر : 9687

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 13 =