خانه / اجتماعی / ارائه ۷ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی در سنندج

ارائه ۷ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی در سنندج

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی سنندج از ارائه ۷ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی در این مرکز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، میثم صادق‌خانی ظهر امروز در دیدار جهادگران جهاد دانشگاهی استان با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: حوزه آموزش این نهاد در دو بخش کوتاه مدت و بلندمدت در استان فعال بوده و در زمینه خدمت به استان فرهنگی کردستان خدمات خود را پیش می‌برد.
 
سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی سنندج افزود: در حوزه آموزش کوتاه مدت به ۲۰ هزار نفر فراگیر، بیش از ۴ هزار نفر کارمند دولت و ۷ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی ارائه شده است.
 
وی افزود: این مرکز در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۰-۱۳۸۹ با سه رشته در مقطع کاردانی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بهترین مراکز علمی کاربردی در سطح استان است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه زمینه‌هایی در شهرستان بانه و مریوان برای تملک این مراکز ایجاد شده است، افزود: سعی داریم تا سایر شهرستان‌های استان را نیز از حالت ایستایی خارج کرده و به سمت توسعه پایدار پیش ببریم.
 
وی اظهار کرد: طی یک سال رشته‌های کارشناسی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان را فعال کردیم.
سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی سنندج اضافه کرد: در رشته آموزش خانواده به صورت غیرحضوری دانشجو جذب کرده و این مهم به نوبه خود فرصت مناسبی برای افرادی است که در تحصیلات مقطع کارشناسی بازمانده‌اند.
در ادامه مجید آوج، مدیر اشتغال جهاد دانشگاهی کردستان، اظهار کرد: در زمینه اشتغال جهاد دانشگاهی استان با برگزاری سمینارهایی در زمینه توانمندسازی، آموزش مهارت کسب و کار، ارائه مشاوره و هدایت شغلی فعالیت‌های قابل توجهی انجام داده است.
 
وی نبود مشاوره شغلی در زمینه ایجاد اشتغال را از خلأ‌های موجود در استان بیان کرد و گفت: دپارتمان مشاوره شغلی و کارآفرینی جهاد دانشگاهی استان افتتاح شده و به دنبال اهداف مدنظر و تعیین شده برای این دپارتمان است.
مدیر اشتغال جهاد دانشگاهی کردستان افزود: در صورتی که سایر متقاضیان و دستگاه‌های اجرایی در این راستا حرکت کنند به نوبه خود گام موثری در راستای رفع بیکاری در استان پیش می‌برند.
آوج در پایان تصریح کرد: با تشکیل اتاق فکر در جهاد دانشگاهی استان از تجربیات کارشناسان دستگاه‌های اجرایی بیش از پیش بهره گرفته و راهکارهایی عملی برای این مهم ارائه می‌شود.

شناسه خبر : 8529

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =