ارتش دموکراتیک سوریه تنها نیروی نظامی زمینی عملیات رقه خواهد بود

سرویس سوریه- جانشین فرمانده کل ارتش دموکراتیک سوریه اعلام کرد که این گروه و ائتلاف بین المللی ضد داعش به توافق رسیده اند تا تنها نیروی زمینی عملیات رقه ارتش دموکراتیک سوریه باشد.

به گزارش کردپرس به نقل از K24، قهرمان حسن، جانشین فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه اعلام کرد: ارتش دموکراتیک سوریه و ائتلاف بین المللی علیه داعش توافق کردند که تنها نیروهای زمینی ارتش دموکراتیک سوریه رقه را از دست داعش آزاد کنند و اداره شهر نیز به انجمن مدنی محلی رقه واگذار می شود تا همانند دیگر شهرهای تحت کنترل ارتش دموکراتیک سوریه اداره شود.
قهرمان حسن افزود: گفتگوها با ائتلاف بین المللی ضد داعش ادامه دارد اما توافق بر سر حضور مستقیم ارتش دموکراتیک در عملیات آزادسازی رقه قطعی شده است.
وی تصریح کرد: نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه تنها نیروی نظامی زمینی هستند که در این عملیات شرکت می کنند.
جانشین فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه گفت: اداره رقه نیز به مانند اداره امور کانتون حسکه و مناطق دیرک و تل حمیص خواهد بود و مردم رقه بر پایه این ساختار امور خود را انجام می دهند.
قهرمان حسن اظهار کرد: ارتش دموکراتیک سوریه کنوانسیون ژنو در خصوص شرایط جنگ را امضا کرده است.
وی افزود: به ما اطمینان داده شده است که اسلحه و مهمات ویژه ای برای عملیات رقه دریافت خواهیم کرد.
لازم به ذکر است که دیروزاشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که کشورش در خصوص عملیات رقه کماکان با ترکیه در تماس است. وی افزود که این عملیات با نیروهای موجود در منطقه صورت می گیرد اما نامی از آنها نبرد.
این توافق ارتش دموکراتیک سوریه و ائتلاف بین المللی علیه داعش در حالی صورت می گیرد که ترکیه کماکان با حضور نیروهای کرد در عملیات رقه مخالف است.
پیشتر صالح مسلم رئیس حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه اعلام کرده بود که بدون در نظر گرفتن نارضایتی ترکیه، نیروهای کرد YPG و ارتش دموکراتیک سوریه در عملیات رقه شرکت می کنند.
کد مطلب: 117690  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۱۵  |  ساعت: ۲۲ : ۵۸

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *