خانه / فرهنگی / ارسال ۱۴۱ اثر به سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی  ، فرهنگی و هنری

ارسال ۱۴۱ اثر به سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی  ، فرهنگی و هنری

دبیر اجرایی سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی از ارسال ۱۴۱ اثر به دبیرخانه سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی خبر داد.

شهین سیف، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، از ارسال ۱۴۱ اثر به دبیرخانه سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۲۶ اثر به بخش پایانی جشنواره راه یافته و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه در بخش بین‌المللی اثری دریافت نشده است، افزود: در بخش ملی هنرمندان استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی، لرستان، همدان و کردستان آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
دبیر اجرایی سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی با اشاره به اینکه ۲۰ اثر در بخش شعر ملی و شش اثر در بخش داستان مورد تجلیل قرار می‌گیرند، اعلام کرد: نفرات برتر این جشنواره تا پایان امروز معرفی خواهند شد.
وی به داوران جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی اشاره کرد و افزود: نسرین علی‌اکبری، عرفان رجبی عضو هیأت علمی دانشگاه کردستان، اسدالله آزادبخت مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی نظر نظری دانشجوی دکترا کار داوری این جشنواره را انجام داده‌اند.
سیف، با اشاره به اینکه آثار ارسالی به این جشنواره با گویش‌های مختلف کردی بوده است، بیان کرد: ارسال آثار با گویش‌های مختلف موجبات شادی هیأت داوران را فراهم کرده است.
دبیر اجرایی سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی یادآور شد: برگزاری این جشنواره‌ها موجبات غنای گویش‌های مختلف کُردی را فراهم کرده است.
یادآور می‌شود، سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کُردی رضوی هفتم و هشتم شهریورماه در مجتمع فجر سنندج برگزار می‌شود. 

شناسه خبر : 4791

این خبر رو هم ببینید

انتقاد ماموستا قادری از کشته شدن یک کولبر در نوسود

 امام جمعه پاوه عنوان کرد: مرز در هر کشوری حدود و استقلال است؛ اما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =