خانه / اجتماعی / ارسال ۱۳ تریلر کمک‌های مردم کردستان به عراق

ارسال ۱۳ تریلر کمک‌های مردم کردستان به عراق

مدت زیادی از آغاز حرکت نوعدوستانه مردم متدین و خیر کردستان برای جمع‌آوری کمک برای مردم بی‌گناه شنگال و کوبانی که بی‌هیچ گناهی به خاطر اقدامات ددمنشانه و غیرانسانی گروه‌های تکفیری داعش در کوه و کمر آواره شده‌اند نمی‌گذرد که امروز در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و مردم خیر و نوعدوست کمک‌های جمع‌آوری شده در قالب ۱۳ تریلر ارسال شد.

حسن خدابنده‌لو در همین جلسه اعلام کرده بود، بیش از ۲۷۲ میلیون تومان کمک‌های نقدی و ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان کمک‌‌های غیرنقدی در مدت زمان فعالیت کمپ‌ها در استان جمع‌آوری شده است که برنج، آب معدنی، کنسرو، روغن، پوشاک و پتو  بیشترین اقلام کمک‌های جنسی را به خود اختصاص داده‌اند.
 
امروز ۱۱ روز از برگزاری جلسه هماهنگی برای ارسال کمک‌های مردمی به مردم بی‌گناه اقلیم عراق می‌گذرد و بعد از هماهنگی‌ها و تمهیداتی که اندیشیده شد کمک‌های مردم در قالب ۱۳ تریلر ارسال می‌شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در حاشیه اعزام این کاروان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم کردستان با حمایت و کمک خود به آوارگان عراقی ضمن محکوم کردن اقدامات خشونت‌آمیز جلوه رحمانی دین اسلام را به جهانیان نشان دادند.
 
علیرضا آشناگر خاطرنشان کرد: مردم متدین کردستان با وحدت و یکپارچگی با نفی فرقه‌گرایی و با هدف کمک به هم‌نوعان خود که دچار مشکل و زیان شده‌اند بار دیگر ثابت کردند در پاسخ به ندای هر مظلومی پیشتاز هستند.
 
وی اظهار کرد: مردم کردستان با این حرکت انسان‌ دوستانه  به قرائت خشونت طلبانه از دین و تندروی نه گفتند و به کمک همنوعانشان شتافتند.
 
آشناگر بر جلب سرمایه‌های اجتماعی با توجه به تاثیرگذاری آنها در تحقق اهداف تاکید کرد و بیان داشت: نهادها  سازمان‌‌های مردم نهادی که در جمع‌آوری کمک‌ها به آوارگان عراقی نقش داشتند در بحث رساندن این کمک‌ها به آورگان در کنار جمعیت هلال احمر نقش و مشارکت خواهند داشت.
 
این محموله ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان به همراه نمایندگانی از سازمان‌های مردم نهاد و  تعدادی از خبرنگاران به عراق ارسال شد.

شناسه خبر : 8451

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =