ازسوی مجمع تشخیص مصلحت نظام، استان کردستان به عنوان استان برتر در برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی اقتصاد مقاومتی معرفی شد

پس از برگزاری کارگاه آموزشی و همایش های اقتصاد مقاومتی در همه استان ها بر اساس ارزیابی مشترک کمیته های اجرائی و علمی وزارت کشور و کمیسیون چشم انداز وامور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام از روند و نتایج برگزاری کارگاه های آموزشی در 31 استان کشور،استان کردستان به عنوان استان برتر شناخته و معرفی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  استانداری کردستان به نقل از وزارت کشور؛ برنامه ریزی گسترده ای از سوی وزارت کشور در عرصه اقتصاد مقاومتی بعمل آمده و اقدامات متعددی در اجرای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری به اجرا درآمده است که برگزاری کارگاه های آموزشی  وهمایش های اقتصاد مقاومتی با هدف آموزش و فرهنگ سازی مؤثر از آن جمله است.
در گام نخست این برنامه شورای سیاستگذاری برگزاری کارگاههای آموزشی و همایش های اقتصاد مقاومتی  تشکیل و دستورالعمل نحوه برگزاری کارگاهها و تشکیل دو کمیته اجرایی  وعلمی به ترتیب با مسئولیت دفتر برنامه ریزی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و کمیسیون چشم انداز  وامور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شد.
در گام دوم مسئولیت علمی برگزاری کارگاه هر استان به گروهی از اساتید برجسته منتخب کمیته علمی واگذار شد  و با سازماندهی علمی و اجرائی دنبال شده برگزاری کارگاهها در سطح استانها از تاریخ 18/5/93در استان آذربایجان شرقی آغاز و در  تاریخ13/9/93  پس از قریب 4 ماه در استان یزد خاتمه یافت .
در مجموع 31 کارگاه در سطح کشوربرگزار شد که مخاطبین کارگاههای مذکور اعضاء شورای اداری ، اساتید دانشگاهها و فعالین بخش خصوصی استانها بودند. همچنین ظرفیت سایر بخش ها از جمله بغش های رسانه ای،‌ علما و ائمه جمعه و دیگر بخش ها در جهت فرهنگ سازی مورد تعامل قرار گرفت.
همچنین به منظور احصاء مشکلات فعالین اقتصادی استانها طی نشستهایی با اعضاء اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی  هر استان  موارد عنوان شده نیز توسط تیم اعزامی بررسی و جمع بندی می گردید .
پس از برگزاری چند کارگاه معاونت هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور با آسیب شناسی روند دنبال شده، و بررسی نظرات استانهایی که کارگاه در آنها برگزار شده بود و نیز  استان هایی که دارای پیشنهاداتی در این زمینه بودند در جهت ارتقاء سطح کارگاههای مذکور برنامه ریزی لازم را انجام داد.
همچنین در طول زمان برگزاری کارگاهها از مخاطبین نظرسنجی مکتوب بعمل آمده و بلافاصله پس از اتمام کارگاه ضمن تحلیل نتایج نظرسنجی ها ، برای هر چه بهتر برگزار نمودن کارگاههای بعد برنامه ریزی لازم صورت می پذیرفت .
پس از برگزاری کارگاه در همه استان ها بر اساس ارزیابی مشترک کمیته های اجرائی و علمی از روند و نتایج برگزاری کارگاههای آموزشی در 31 استان کشور، استان‌های کردستان ، مرکزی، قزوین و فارس به عنوان استانهای برتر شناخته و معرفی شدند.
برگزاری همایش‌های اقتصاد مقاومتی در استان‌ها اقدام تکمیلی در ادامه برنامه تشکیل کارگاه‌های آموزشی است که در آینده با تأمین منابع مالی  لازم دنبال خواهد شد.
گفتنی است طی هفته جاری در جلسه‌ای که به منظور ارائه گزارش وزیر کشور، جمعی از استانداران و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص برگزاری همایش‌های بسیج عمومی برای گفتمان سازی در خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار شد.
در این جلسه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، برگزاری همایش‌های استانی و آشنایی مردم و مسؤولان با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و مشورت در خصوص حسن اجرای آنها را، مهم، مؤثر و کارساز دانست و گفت: باید بروکراسی بین مرکز و استان‌ها کم و مباحث مربوط به اختیارات استان‌ها مخصوصاً در مناطق مرزی مشخص شود تا تهدیدات القایی، تبدیل به فرصت‌های ارزنده در جهت رونق اقتصادی گردد.
30 آذر 93

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *