خانه / سیاسی / از سوی نخبگان دانشگاهی مطرح شد: فقر فضای فرهنگی در سنندج/لزوم اصلاح ساختار نیروی انسانی شهرداری

از سوی نخبگان دانشگاهی مطرح شد: فقر فضای فرهنگی در سنندج/لزوم اصلاح ساختار نیروی انسانی شهرداری

سنندج – فقر فضای فرهنگی، معضل ترافیک، حمل و نقل عمومی، نظارت بر حوزه ساخت و ساز، فقر امکانات تفریحی و رفاهی، ورودی نامناسب شهری از جمله مطالبات مطرح شده دانشگاهیان از شهردار سنندج است.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه یکشنبه شهردار سنندج میزبان اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج بود که در جریان برگزاری این نشست مهمترین مطالبات دانشگاهیان از شهردار سنندج مطرح و آنها آمادگی خود برای کمک به شهرداری را نیز اعلام کردند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در این نشست با اشاره له توانمندی های شهردار جدید، عنوان کرد: انتظار می رود که با همکاری و تعامل با سایر حوزه ها شهردار جدید سنندج بتواند در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم اقدامات مناسبی را اجرایی کند.
محمدقربان کیانی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان با حدود ۵۰۰ عضو هیات علمی آمادگی دارد تا در راستای کمک به شهرداری و همچنین سایر ادارات و سازمان های دولتی ورود کند و ما در این زمینه هیچ گونه محدودیت و مشکلی نداریم.
وی افزود: اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان با تخصص های مختلف به ویژه در رشته های عمران، شهرسازی، معماری، جامعه شناسی و مدیریت می توانند شهرداری را در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم کمک کنند.
مظفر یکتایار مسئول دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان هم در این نشست عنوان کرد: متاسفانه سیمای شهر سنندج مناسب با جایگاه و اعتبار این شهر نیست و به همین دلیل باید این حوزه به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: وضعیت معابر شهر سنندج نیز تعریفی ندارد و در حالی که باید اولویت بر روی اصلاح و بهسازی معابر باشد متاسفانه ما هر روز شاهد ایجاد موانع جدیدی بر راه تردد وسائل نقلیه و مردم هستیم و به همین دلیل این حوزه هم نیازمند توجه جدی است.
معضل ترافیک در سنندج نیازمند ساماندهی فوری است
انور خسروی معاون اداری و مالی واحد سنندج نیز با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر سنندج بیان کرد: معابر و خیابان های شهر سنندج مربوط به چندین دهه قبل است و در حال حاضر توان این همه ترافیک را ندارد.
وی با اشاره به رشد رو افزون شمار وسائل نقلیه و افزایش جمعیت در شهر سنندج، گفت: متاسفانه زیرساخت های شهری به ویژه در بخش حمل و نقل متناسب با رشد شهر توسعه پیدا نکرده است و به همین دلیل شهروندان با مشکلات مختلفی مواجه هستند.
کیومرث احمدی معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج به اهمیت سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی در سنندج اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دیگر فرصتی برای توسعه صنعتی سنندج باقی نمانده است ولی این شهر ظرفیت های دیگری در اختیار دارد می توان با سرمایه گذاری در این بخش ها به توسعه سنندج کمک کرد.
توریسم فرهنگی بهترین ظرفیت برای توسعه سنندج
وی ادامه داد: سنندج در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری به ویژه موسیقی یکی از مناطق ویژه در کشور است و شهرداری می توان با سرمایه گذاری در این بخش زمینه را برای جذب گردشگر و همچنین توسعه این شهر فراهم کند.
وی توریسم فرهنگی را یکی از فرصت ها برای توسعه شهر سنندج عنوان کرد و افزود: وقتی که گردشگر وارد سنندج شود بعد از آن خود مردم محلی درگیر مسئله شده و این مهم باعث می شود تا زنجیره های به هم پیوسته ایجاد شده و سنندج به توسعه دست پیدا کند.

داریوش راشدنسب مسئول روابط عمومی واحد سنندج نیز در این نشست با اشاره به مشکلات متعدد شهر سنندج، یادآور شد: متاسفانه بعضی از مشکلات و معضلات شهر سنندج قدمت تاریخی پیدا کرده اند و به همین دلیل لازم است که در این بخش با جدیت بیشتری تلاش شود.
وی به مسائل فرهنگی شهر سنندج اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه فرهنگ و توجه به آن می تواند شمار زیادی از مشکلات و معضلات در سایر حوزه ها را سامان دهد و به همین دلیل شهرداری باید در گام اول توسعه فرهنگی را در دستور کار خود قرار دهد.
وی به ظرفیت های بالای نرم افزاری سنندج در حوزه فرهنگی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر شمار زیادی از هنرمندان و افراد صاحب نظر فرهنگی کردزبان در سایر استانهای کشور فعالیت می کنند که می توان از این ظرفیت ها در راستای کمک به توسعه فرهنگ در سنندج استفاده کرد.
اعتماد مردم مهمترین سرمایه برای شهرداری هاست
مرتضی فاتحی پور خزانه دار دانشگاه آزاد اسلامی کردستان هم در این نشست با اشاره به سرمایه اصلی شهرداری ها، گفت: اعتماد و همراهی مردم سرمایه اصلی شهرداری هاست و به همین دلیل لازم است که در گام اول شهرداری اعتماد مردم را جلب کند که متاسفانه این مهم هم اکنون در سنندج وضعیت خیلی مناسبی ندارد.
وی با اشاره به لزوم اصلاح ساختار نیروی انسانی در شهرداری سنندج به عنوان یک اصل مهم، عنوان کرد: به روز کردن نیروی انسانی با برگزاری آموزش های مختلف یکی از نیازهای فعلی در شهرداری سنندج است و به همین دلیل این مهم باید در اولویت قرار گیرد.
مصطفی باغبانیان مدیر کل تحصیلات تکمیلی واحد سنندج نیز در این نشست با اشاره به فقر فضای تفریحی و رفاهی در سنندج عنوان کرد: متاسفانه شهر سنندج یک متر فضای شهربازی ندارد و این برای سنندج یک نقطه ضعف اساسی است.
وی به ورودی نامناسب ورودی شهر سنندج اشاره کرد و افزود: وقتی که کسی وارد سنندج می شود به جای دیدن  مناظر زیبا، با ورودی های شلوغ و نامناسب روبرو می شود و این مهم بر روی ورود میزان مسافر به این شهر تاثیر گذار است.
شهردار سنندج نیز در جریان برگزاری این نشست عنوان کرد: آمادگی دارم تا از ظرفیت های دانشگاهی و نخبگان این بخش برای کمک به شهرداری سنندج استفاده کنم و در همین راستا شرایط مورد نیاز برای این مهم تسهیل می شود.
منوچهر فخری با اشاره به مشکلات شهر سنندج و کمبود اعتبارات در این بخش، یادآور شد: متاسفانه میزان مطالبات مردمی بالاست و شهرداری سنندج نیز در حوزه مالی با مشکلاتی مواجه است و به همین دلیل لازم است که از توان نیروی انسانی متخصص در حوزه های مختلف به شکل بهتری استفاده شود.

شناسهٔ خبر: ۳۶۰۱۵۶۸ – دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۸:۵۱
 
 
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13481

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =