استاد محمد قرآنی دار فانی را وداع گفت

استاد محمد قرآنی، امام جماعت و مدرّس مسجد حاج کمالی سقز و از علمای سر‌شناس و بنام منطقه‌ی کردستان، در ساعات اولیه‌ی بامداد جمعه ۱۵ آذرماە    92   دار فانی را وداع گفت

استاد محمد قرآنی، امام جماعت و مدرّس مسجد حاج کمالی سقز و از علمای سر‌شناس و بنام منطقه‌ی کردستان، در ساعات اولیه‌ی بامداد جمعه ۱۵ آذرماە     92  دار فانی را وداع گفت.
ماموستا ملا محمد قرآنی فرزند ماموستا ملا عباس در سال ۱۳۲۳ در روستای نجنێ علیا از توابع شهرستان بانه چشم به جهان گشود. وی از کودکی در خدمت علمای برجسته تلمذ نمود و در سال ۱۳۴۴ و در سن جوانی از خدمت حاج ماموستا ملا سید سلام سلاسی (روستای گه‌نکێ) مجاز علوم دینی گردید و از سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۹۲ بە مدت ۴۶ سال در مسجد حاج کمالی در شهرستان سقز مشغول به وعظ و ارشاد و پیش‌نمازی و تدریس علوم دینی گردید. 
از ایشان چندین جلد کتاب در زمینه ترجمه و تألیف برجای مانده است. از جمله: 
* هزار سنت پیامبر در شبانه‌روز 
* صفات پانزده‌گانه منافقون در قرآن 
*  ترجمه اصول الدعوة 
* وظیفه‌ی ما نسبت به اصحاب پیامبر (ص)     
مدرسه علوم دینی امام شافعی سقز و زیوه در گذشت این استاد بزرگوار را به جامعه دینی اهل سنت و نیز خانواده محترم ایشان  تسلیت گفته و بالاترین درجات را برایشان در جوار رب العالمین مسئلت دارد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *