خانه / اجتماعی / استاندارخواستار تسریع درپاکسازی میادین مین بجای مانده از دوران جنگ تحمیلی در کردستان شد

استاندارخواستار تسریع درپاکسازی میادین مین بجای مانده از دوران جنگ تحمیلی در کردستان شد

پاکسازی میادین و مناطق آلوده به مین بجای مانده از دوران جنگ تحمیلی در کردستان باید با شتاب بیشتری ادامه یابد.

 
به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی؛ عبدالمحمد زاهدی در دیدار با معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و اعضای مرکز مین زدایی کشور و نیز نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب اظهار داشت:با وجود تمامی تلاش های تیم های پاکسازی میادین و مناطق آلوده به مین به جامانده ار دوران هشت سال جنگ تحمیلی در کردستان باید روند پاکسازی این مناطق و به ویژه در مناطق پرجمعیت تسریع شود.
 
وی وقوع حوادث ناشی از انفجار مین در مناطق مسکونی را بسیار غم انگیز دانست و خاطر نشان کرد: دولت در کردستان تمام تلاش خود را به کارخواهد گرفت تا بتواند به بهترین شکل ممکن امر پاکسازی را اجرا کند.
 
استاندار کردستان کاهش تلفات مردمی ناشی از انفجار مین طی سالیان گذشته نشان از اقدام موثر دولت در استان کردستان دانست.
 
زاهدی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا پیگیری های لازم را برای تخصیص اعتبار ویژه برای تسریع در پاکسازی مناطق آلوده به مین درکردستان به عمل آورند.
 
استاندار کردستان در پایان خواستار حمایت و پشتیبانی از مجروحان ناشی از انفجار مین و خانواده های آنها از سوی سازمان های حمایتی  استان شد./

شناسه خبر : 9619

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 14 =