خانه / سیاسی / استاندارکردستان: ایجاد پاتوق های فرهنگی منجر به توسعه در تمامی بخش ها می شود

استاندارکردستان: ایجاد پاتوق های فرهنگی منجر به توسعه در تمامی بخش ها می شود

سنندج- استاندار کردستان با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ در جامعه، گفت: ایجاد پاتوق های فرهنگی در سطح شهرهای استان توسعه فرهنگی را به دنبال دارد.

عبدالمحمد زاهدی شنبه شب در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، با اشاره به اجرای پروژه کتابخانه های عمومی در ناحیه منفصل شهری نایسر و روستای سرابقامیش سنندج گفت: علی رغم اینکه پیشرفت فیزیکی کتابخانه روستای سرابقامیش بیشتر است ولی اتمام پروژه نایسر باید در اولویت قرار داده شود.
وی بر بررسی ایجاد کتابخانه در قسمت غرب سنندج تاکید کرد و اظهارداشت: شهرداری سنندج هم تامین دو اتوبوس کتابخانه سیار را که متقبل شده آماده سازی و سازماندهی کند.
وی عنوان کرد: در ارتباط با تامین کتاب برای کتابخانه ها از محل اعتبارات استانی در صورتی که قانونی باشد حتما اعتبارات مورد نیاز در این خصوص تخصیص پیدا می کند.
استاندار کردستان بر پیگیری سهم کتابخانه ها از نیم درصد درآمد شهرداری ها بیان کرد: می طلبد در بخش های کلاترزان، حسین آباد و سیروان از توابع شهرستان سنندج هم انجمن کتابخانه های عمومی تشکیل شود.
زاهدی اضافه کرد: تمامی نیازهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان باید به تفکیک شهرستان ها برآورد شده و در اختیار فرمانداران قرار داده شود تا آنها را در کمیته برنامه ریزی  مطرح کنند.
وی مهمترین اقدام فرهنگی را ایجاد پاتوق های فرهنگی خواند و اظهارداشت: در پارک ها و حاشیه خیابان ها افراد مختلف اقدام به تشکیل پاتوق هایی می کنند که هیچ دستاورد ارزشمندی ندارد وتنها وقت تلف کردن است.
وی بیان کرد: به هر میزان تعداد پاتوق های فرهنگی هم چون کافه کتاب ها افزایش یابد کمک بیشتری به توسعه فرهنگی خواهد شد.
استاندار کردستان ادامه داد: اگر شهرداری ها اقدام به ایجاد کافه کتاب در سطح شهرها کنند تاثیر فراوانی در فعالیت ها و توسعه فرهنگی خواهد گذاشت.

شناسه خبر : 11517

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هفده =