خانه / اجتماعی / استاندارکردستان از معلم خیر و نوع دوست بیجاری تجلیل کرد

استاندارکردستان از معلم خیر و نوع دوست بیجاری تجلیل کرد

استاندارکردستان ازتلاش های ثریا مطهرنیا معلم فداکار و نوعدوست ” سارا قربان سرشت ” دانش آموزحادثه دیده بیجاری تجلیل کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در دیدار با این معلم بیجاری گفت: اقدامات خیرخواهانه و نوعدوستانه دارای ارزش های فراوان معنوی و فرهنگی است و باید با اطلاع رسانی مناسب زمینه الگوبرداری جامعه از این قبیل اقدامات خیرخواهانه را فراهم کرد و باید برای نهادینه شدن فرهنگ نوعدوستی تلاش کرد.
 
وی ضمن تاکید برحمایت مالی و نیز تامین هزینه های درمانی و عمل جراحی این دانش آموز خواستار همکاری خیرین برای تامین هزینه های درمانی
سارا و نیز برخی دیگر از دانش آموزان حادثه دیده و بیمار کم بضاعت جامعه برای کاهش فشار مالی ناشی از هزینه های درمانی برخانواده های آنها شد.
 
زاهدی ادامه داد: شغل معلمی دارای مبانی ارزشمند و کم نظیر انسان دوستی و نوع دوستی است و قطعا سرشت انسانی و والای معلمین در راه خدمت به دانش آموزان یکی از بی نظیرترین نمونه های از خودگذشتگی و خدمت به هم نوع است.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: برای تامین نیازهای درمانی این دانش آموزان باید با همه تلاش کنیم  که در این راستا باید تاسیس موسسات خیریه و ورود افراد خیر به این امر انسانی و خداپسندانه و نیز حمایت دولت بستر لازم برای کمک به  این دانش آموزان فراهم شود.
 
وی از حسن نیت و پیگیری های فداکارانه  این معلم دلسوز و خدمتگذار برای درمان سارا تقدیر و تشکر کرد.
 
 لازم ذکر است سارا قربان سرشت دختر هشت ساله و دانش آموز  مدرسه شهید گنجیان روستای همایون از توابع شهرستان بیجار در سن ۸ ماهگی بر اثر یک حادثه دلخراش در منزل ، از قسمت دست و صورت دچار سوختگی شدید شده و در سالهای گذشته به علت ناتوانی مالی پدر و مادر در وضعیت بسیار نامناسبی بوده اما در دو سال اخیر با پیگیریها و تلاشهای شبانه روزی ثریا مطهر نیا معلم فداکارش ، سوختگی های دست و صورت سارا در حال درمان است.
 
در این دیدار همچنین ثریا مطهر نیا معلم بیجاری ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته جهت مداوای این دانش آموز گفت: در ۲ سال اخیر بارها سارا را برای مداوا به تهران برده ولی به دلیل زیاد بودن مخارج درمان این دانش آموز توان کافی رابرای  ادامه درمان سارا ندارد و نیازمند حمایت جامعه است و بنابراین از خیرین انتظار دارد ، در درمان سارا که هزینه های فراوانی دارد او و خانواده سارا را همراهی کنند .

شناسه خبر : 9377

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =