خانه / اجتماعی / استاندار از ورود بیش از دو میلیون و ۳۲۰ هزار مسافر و گردشگر نوروزی به کردستان خبر داد

استاندار از ورود بیش از دو میلیون و ۳۲۰ هزار مسافر و گردشگر نوروزی به کردستان خبر داد

با توجه به وجود جاذبه های  فراوان  گردشگری در کردستان باید کلیه دستگاه های اجرایی استان برای فراهم ساختن توسعه بخش گردشگری تلاش کرده و شرایط ورود تعداد بیشتری گردشگر را به استان فراهم کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالمحمد زاهدی در نخستین جلسه شورای اداری استان کردستان در سال ۹۳ گفت: با توجه به وجود جاذبه های  فراوان  گردشگری در کردستان باید کلیه دستگاه های اجرایی استان برای فراهم ساختن توسعه بخش گردشگری تلاش کرده و شرایط ورود تعداد بیشتری گردشگر را به استان فراهم کنند.
 
وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد ستاد تسهیلات نوروزی استان کردستان ضمن تقدیر از تلاش های  اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان به جهت تلاش های گسترده ای که در مسیر ارائه  خدمات مناسب به مسافران و آمار موجود را نشان دهنده فعالیت های مناسب اعضای ستاد برشمرد.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: در ایام سفرهای تعطیلات نوروزی امسال از ۲۹ اسفندماه سال ۹۲ لغایت ۱۵ فروردین ماه سالجاری تعداد دو میلیون و ۱۳۲ هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی وارد استان شدند که بیش از یک میلیون و ۱۱۵هزار نفر از این مسافر ان درسطح استان اقامت داشته اند.
 
زاهدی خاطر نشان کرد: با وجود شرایط نامناسب جویی و نیز وضعیت نامناسب و حادثه خیز بودن برخی راه های مواصلاتی استان خوشبختانه با تلاش دستگاه های اجرایی و متولی امر کنترل حمل و نقل استان شاهد کاهش ۵۲ درصدی آمار  تصادفات نسبت به سال گذشته در سطح استان هستیم که این امر ناشی تلاش مستمر نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی و نیز برنامه ریزی مناسب مسئولان در این بخش است.
 
وی اظهار داشت: در این مدت همچنین بیش از ۳۸ هزار و ۹۷۴ نفر مسافر از مرز رسمی باشماق و دیگر مبادی  استان وارد کردستان شده و در این رابطه نیز بیش از ۴۰ هزار مسافر از این مبادی از استان خارج شده اند.
 
استاندار کردستان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال کلیه امکانات دستگاه های اجرایی استان برای رفاه حال مسافرین و گردشگران نوروزی بکارگرفته شد تا به بهترین شیوه ممکن از مسافران نوروزی در سطح استان استقبال به عمل آید.
 
 

شناسه خبر : 9353

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =