استاندار از ورود بیش از دو میلیون و 320 هزار مسافر و گردشگر نوروزی به کردستان خبر داد

با توجه به وجود جاذبه های  فراوان  گردشگری در کردستان باید کلیه دستگاه های اجرایی استان برای فراهم ساختن توسعه بخش گردشگری تلاش کرده و شرایط ورود تعداد بیشتری گردشگر را به استان فراهم کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالمحمد زاهدی در نخستین جلسه شورای اداری استان کردستان در سال 93 گفت: با توجه به وجود جاذبه های  فراوان  گردشگری در کردستان باید کلیه دستگاه های اجرایی استان برای فراهم ساختن توسعه بخش گردشگری تلاش کرده و شرایط ورود تعداد بیشتری گردشگر را به استان فراهم کنند.
 
وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد ستاد تسهیلات نوروزی استان کردستان ضمن تقدیر از تلاش های  اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان به جهت تلاش های گسترده ای که در مسیر ارائه  خدمات مناسب به مسافران و آمار موجود را نشان دهنده فعالیت های مناسب اعضای ستاد برشمرد.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: در ایام سفرهای تعطیلات نوروزی امسال از 29 اسفندماه سال 92 لغایت 15 فروردین ماه سالجاری تعداد دو میلیون و 132 هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی وارد استان شدند که بیش از یک میلیون و 115هزار نفر از این مسافر ان درسطح استان اقامت داشته اند.
 
زاهدی خاطر نشان کرد: با وجود شرایط نامناسب جویی و نیز وضعیت نامناسب و حادثه خیز بودن برخی راه های مواصلاتی استان خوشبختانه با تلاش دستگاه های اجرایی و متولی امر کنترل حمل و نقل استان شاهد کاهش 52 درصدی آمار  تصادفات نسبت به سال گذشته در سطح استان هستیم که این امر ناشی تلاش مستمر نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی و نیز برنامه ریزی مناسب مسئولان در این بخش است.
 
وی اظهار داشت: در این مدت همچنین بیش از 38 هزار و 974 نفر مسافر از مرز رسمی باشماق و دیگر مبادی  استان وارد کردستان شده و در این رابطه نیز بیش از 40 هزار مسافر از این مبادی از استان خارج شده اند.
 
استاندار کردستان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال کلیه امکانات دستگاه های اجرایی استان برای رفاه حال مسافرین و گردشگران نوروزی بکارگرفته شد تا به بهترین شیوه ممکن از مسافران نوروزی در سطح استان استقبال به عمل آید.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *