خانه / سیاسی / استاندار کردستان: انحلال سازمان مدیریت موجب اتخاذ تصمیات خلق الساعه در کشور شد

استاندار کردستان: انحلال سازمان مدیریت موجب اتخاذ تصمیات خلق الساعه در کشور شد

سنندج-استاندار کردستان عنوان کرد: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی راه و مسیر برای اتخاذ تصمیمات آنی و خلق الساعه را در کشور ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی امروزچهارشنبه در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران که به همت سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان در سنندج برگزار شد، گفت: هر وقت و زمانی که بین سیاست های حاکم برکشوری و تمایلات و انتظارات مردم فاصله ایجاد شود انقلاب به وقوع می پیوندد.
وی با اشاره به اینکه شرایط مذکور همواره برای تمامی انقلاب های ضد استبدادی در دنیا وجود داشته و خواهد داشت، اظهارداشت: شرایط حاکم برکشورما قبل از انقلاب بدین گونه بود که حاکمان گمان می کردند که هیچ نیازی به مردم ندارند و همواره مسیر خود را براساس سیاست‌های جهانی که به آنها حکم می شد پیش می بردند.
استاندار کردستان با اشاره به اینکه باورهای مردم قبل از انقلاب متفاوت از باورهای نظام حاکم بود، بیان کرد: نظام حاکم برکشور در آن دوره توجهی به توسعه متوازن کشور نداشت و یکی از سیاست های مهم محمدرضا شاه تبدیل کردن تهران به بزرگ ترین شهر دنیا بود و همین مسئله موجب شده بود هیچ توجهی به سایر نقاط کشور نداشته باشد.
وی عنوان کرد: تمام تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها در حوزه سیاسی، نظامی و اقتصادی در خارج از کشور گرفته و به مسئولان کشورمان تکلیف می شد.
زاهدی ادامه داد: اقدامات حاکمان نظام طاغوت موجب ایجاد حرکت هایی قبل از نهضت مشروطیت و بعد از آن هم در کشور و همین مسائل مقدمه ای برای شکل گیری انقلاب شد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران مردمی ترین انقلاب در دنیا است، افزود: انقلاب ما تنها انقلاب ضد استبدادی در دنیا بود که تمامی آحاد مردم در آن نقش داشتند.
استاندار کردستان بیان کرد: تداوم نظامی که برخواسته از انقلاب مردمی است با حضور و حرکت مردمی و همیشه در صحنه بودن آنها امکان پذیر است.
زاهدی با اشاره به اینکه در طول سال های بعد از انقلاب دولت های مختلفی سرکارآمدند و سیاست های خاصی را ایجاد و در پیش گرفتند، عنوان کرد: دولت گذشته با انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی راه و مسیر برای اتخاذ تصمیمات آنی و خلق الساعه را در کشور ایجاد کرد.
وی ادامه داد: این تصمیمات آنی موجب شد امروز در کشور بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام و ۲۱۱ هزار میلیارد تومان تعهدات سفرهای استانی که تنها ۶۳ هزار میلیارد تومان آن محقق شده وجود داشته باشد.
استاندار کردستان عنوان کرد: حرکت براساس برنامه کارشناسی شده هر چند کُند صورت گیرد ولی قطعا به نفع کشور خواهد بود.
وی به فرجام رسیدن برجام اشاره کرد و اظهارداشت: پیچیده ترین پرونده دیپلماسی دنیا در طول دو سال مذاکره به نتیجه رسید و حال دولت درصدد است با اتکای به برنامه ریزی توسعه محور و آینده نگر از فضای بوجود آمده برای توسعه متوازن و همه جانبه کشور استفاده کند.
زاهدی دو سیاست عمده‌ای که در برنامه ششم توسعه امسال مدنظر قرار گرفته را اقتصاد مقاومتی و توازن منطقه ای ذکر کرد و افزود: کشور اگر از توازن منطقه ای برخوردار نباشد نخواهد توانست قوام داشته باشد بنابراین این مهم در برنامه ششم مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: انتخابات هفتم اسفندماه امسال با توجه به نتایج مذاکرات هسته ای و برجام بسیار حائزاهمیت است چراکه ما به مجلسی نیازدارم که در شرایط فعلی بتوانند قانون گذاری کنند.
استاندار کردستان ادامه داد: متاسفانه در تبلیغات کاندیداهای انتخابات آنچه همواره مغفول می ماند موضوع قانون گذاری است و در اکثر مواقع به دادن وعده هایی که در حیطه وظایف آنها نبوده پرداختند.
زاهدی با بیان اینکه مردم باید از نامزدهای انتخابات وظیفه ورسالت اصلی آنها را بخواهند، عنوان کرد: مردم اگر توقع دارند مجلس مورد نظرآنها شکل بگیرد باید حضور حداکثری در پای صندوق های رای داشته باشند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۸۳۶۹ – چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۶:۰۸
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14217

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − دو =