استاندار کردستان: جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی باید در دستور کار شوراها قرار گیرد

سنندج – استاندار کردستان گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی یکی از راه های توسعه شهری است که باید در دستور کار شورا ها قرار گیرد و در روند اداری آنها تسهیل و تسریع بخشی انجام دهند.

عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در همایش و کارگاه آموزشی منتخبین دوره پنجم شورا های اسلامی شهرستان های استان کردستان که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، گفت: مشارکت مردم در تعین سرنوشت خود و اداره جامعه چه در سطح، کشوری، شهرستانی و روستایی بسیار مهم است و مردم کردستان در روز ۲۹ اردیبهشت با حضور خود پای صندوق های رأی ایم مهم را اثبات کردند.
استاندار کردستان با بیان اینکه همه ارکان جمهوری اسلامی ایران به وسیله یا با واسطه مردم انتخاب می شوند، اظهار داشت: مکانیزم حاکمیت در این نظام حضور مردم پای صندوق های رأی است.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی به مسئله شورا ها اهتمام ویژه ای دارد و شورا ها نیز باید مشارکت و درخواست های مردم را در سطح های کوچک شهری و روستایی در نظر بگیرند که این نیازمند برنامه ریزی است.
زاهدی گفت: بعد از انقلاب با دستور امام خمینی(ره) شوراهای اسلامی تشکیل شد اما به دلیل مسائلی از جمله جنگ تحمیلی فعالیت آنها رسمی نشد تا بعد از جنگ در دولت اصلاحات آن زمان شورا های شهر و روستا به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کردند.
استاندار کردستان با بیان اینکه تا زمانی که کاری را شروع نکنیم با حسن و مضرات آن آشنا نمی شویم، عنوان کرد: فعالیت پنج دوره ای شورا ها گرچه با مشکلات و کمبود هایی همراه بود اما در این راه فعالیت هایی صورت گرفت که همه آنها تمرینی برای نظام مردم سالاری دینی و دموکراسی است.
وی بابیان اینکه شورا ها مکانیزم جدی در به تکامل رسیدن نظام مردم سالاری دینی است، افزود: تشکیل نظام مردم سالاری دینی و با دموکراسی نیازمند وقت است و در کشورهایی نیز مشاهده شده است که این برای رسیدن به این نظام سالها و گاه قرن ها زمان سپری شده است.
زاهدی گفت: رقابت روز ۲۹ اردیبهشت به پایان رسید و ممکن است، کسانی که رقبای یکدیگر هستند عضو شورا شده باشند که باید بعد از آن این رقابت ها را کنار بگذارند و تجربه نیز نشان داده است که این رقابت ها به نفع شورا و مردم نیست.
وی افزود: ارتقا و ائتلای توسعه شهری باید هدف اصلی شورا ها باشد و ممکن است در این راستا نظات مختلفی ارائه شود که اگر این نظات طیف های سیاسی و جناحی نداشته باشد به توسعه شهری کمک خواهد کرد.
استاندار کردستان عنوان کرد: در تصمیماتی که در شورا گرفته می شود منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح دهیم و به فکر مردم باشید.
وی افزود: توجه به اسناد بالا دستی در تمام حوزه ها موجب تعین ملاک برای انجام کار می شود و از کم  فروشی به مردم با ازدست دادن سرمایه جلوگیری می شود.
زاهدی با بیان اینکه هیچ نقطه ای در نیا بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی توسعه نیافته است، گفت: تنها با درآمد شهرداری ها نمی توان توسعه شهری را ایجاد کرد و باید به فکر جذب سرمایه گذار و تسهیل در روند فعالیت آنها باشیم.
استاندار کردستان اظهار داشت: دنیای ما دنیای رقابت است و شهرستان های کردستان با بیش از یک هزار و۲۰۰ شهر دیگر  در توسعه شهری به رقابت می پردازند که توجه به سرمایه  گذاری و صنعت گردشگری در فعالیت های خود موجب بالا رفتن امتیاز در این رقابت کشوری شود.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *