خانه / سیاسی / استاندار کردستان: حماسه سوم خرداد ازنقاط برجسته عملیات نظامی در دوران دفاع مقدس بود

استاندار کردستان: حماسه سوم خرداد ازنقاط برجسته عملیات نظامی در دوران دفاع مقدس بود

سنندج- استاندار کردستان گفت: حماسه سوم خرداد یکی از نقاط برجسته عملیات نظامی در دوران دفاع مقدس بود.

عبدالمحمد زاهدی امروز یکشنبه در جلسه ستاد استانی هماهنگی حماسه سوم خرداد که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: سوم خرداد یکی از روزهای تاریخی و به یادماندنی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به اینکه حماسه سوم خرداد در ادامه دفاع رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار بود، بیان کرد: سوم خرداد رویداد و حماسه ای بود که با وقوع آن جهانیان متوجه شدند رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی پیروز میدان نخواهد بود.
وی ادامه داد: درحماسه سوم خرداد، همه ساختمان ها، مغازه ها و منازل مسکونی سنگر بودند و امروز هم در موصل شاید وقوع چنین اتفاقی هستیم.
استاندار کردستان با بیان اینکه حماسه سوم خرداد یکی از نقاط برجسته عملیات نظامی در دوران دفاع مقدس بود، بیان کرد: این حماسه به دلیل موقعیت و شرایط آن سال ها باید به عنوان درس نظامی در کلاس های نظامی تدریس شود.
زاهدی افزود: روزی که ارتش صدام به طرف خرمشهر حرکت کرد گمرک خرمشهر مملو از خودروهای خارجی بود که آن را سنگر دشمن کردند.
وی عنوان کرد: خرمشهر با عنایت الهی، ایمان و ایثار رزمندگان  و نقشی که امام راحل در هدایت روحیه مردمی داشتند و با پشتوانه معنوی رزمندگان آزاد شد.
حضور ۱۳ شهید و جانباز از کردستان درعملیات آزادسازی خرمشهر
معاون بنیاد شهید وامورایثارگران کردستان هم در این جلسه گفت: ۱۳ شهید و جانباز از استان کردستان در عملیات آزادسازی خرمشهر حضور داشتند.
حسن مرادی بیان کرد: ۱۰ نفر از خانواده های شهدا و جانبازان حاضر در عملیات مذکور  و شهدای حرم در شهرستان قروه، یک نفر در کامیاران، دو نفر در بانه و یک نفر هم در سنندج ساکن هستند.
جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان هم در این جلسه با اشاره به اینکه ۱۹ ماه خرمشهر در اشغال دشمن بود، گفت: در عملیات آزادسازی خرمشهر ۱۹ هزار نفر از نیروهای دشمن اسیر و ۱۶ هزار نفر هم کشته و زخمی شدند.
مومنی عنوان کرد: ۶ هزار نفر از رزمندگان ایرانی هم شهید و ۲۴ هزار نفر هم در این عملیات مجروح شدند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۷۲۲۵۰ – یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۴:۵۰

شناسه خبر : 11811

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =