استاندار کردستان: دستور تعطیلی فرودگاه سنندج را صادر خواهم کرد

استاندار کردستان با اشاره به لغو سه پرواز هفتگی شرکت آسمان از فرودگاه سنندج گفت:‌ اگر این مشکل حل نشود و پروازها برقرار نشود دستور تعطیلی فرودگاه سنندج را صادر خواهم کرد.
 

 به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی عصر امروز در دومین جلسه شورای اداری استان کردستان که با حضور حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در سنندج برگزار شد اظهار کرد: استان کردستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور بوده و این امنیت در سایه ایثار، فداکاری و جانفشانی‌های مردمان متدین و مرزدار این خطه فراهم شده است.
وی افزود: مردم کردستان با تقدیم 5 هزار و 400 شهید گلگون‌کفن و بیش از 9 هزار جانباز و آزاده و تحمل انواع هجمه‌ها و بمباران‌های رژیم بعث صدام  این امنیت را به وجود آورده‌اند و در کنار مردمان این منطقه نیز بیش از 18 هزار شهید از دیگر استان‌های کشور برای حفظ نظام مقدس اسلامی جان خود را فدا کرده‌اند.
استاندار کردستان به مشکلات عدیده استان در زمینه زیرساخت‌های توسعه اشاره کرد و گفت: عقب‌ماندگی‌های مزمن کردستان هنوز جبران نشده‌ و هنوز در بسیاری از شاخص‌های توسعه‌ای جزو استان‌های آخر کشور هستیم.
زاهدی افزود: کردستان سرشار از استعدادها، توانمندی‌ها، نیروهای متخصص و کارآمد و منابع حاصلخیز خاک و آب فراوان است و در کنار این توانمندی‌ها نیز 230 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق بر جایگاه این استان در عرصه ترانزیت کالا و صادرات و واردات افزوده است.
وی خاطرنشان کرد: با بالفعل‌کردن این توانمندی‌ها می‌توان زمینه توسعه همه‌جانبه استان را فراهم کرد، اما مشکل در زیرساخت‌های حمل و نقل و ارتباطات جاده‌ای و ریلی بر این امر سایه افکنده است.
استاندار کردستان افزود: سال 93 سال آخر برنامه پنجم توسعه بوده و برای تدوین برنامه ششم توسعه نیز اهداف اقتصاد مقاومتی و توازن منطقه‌ای مدنظر خواهد بود و در این راستا مبحث عدالت محوری یکی از  شاخص‌های اصلی اقتصاد مقاومتی و توازن منطقه‌ای خواهد بود.
زاهدی ابراز امیدواری کرد که در تدوین برنامه ششم توسعه بر اساس توازن منطقه‌ای به استان کردستان توجه ویژه‌ای شود و چاره‌ای اساسی برای رفع عقب‌افتادگی‌های مزمن استان اندیشیده شود.
استاندار کردستان افزود: شرکت‌های خصوصی هیچ توجهی به مناطق کمتر توسعه یافته ندارند، اما از شرکت‌های دولتی توقع می‌رود که حداقل آنان به این مناطق توجه نمایند.
زاهدی عنوان کرد: همه تلاش‌های خویش را برای جذب سرمایه‌گذار برای اجرای طرح‌های مختلف در استان به کار خواهیم برد، اما متأسفانه گاهی اوقات با بی‌مهری‌هایی مواجه می‌شویم که بسیاری از این تلاش‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
وی اعلام کرد: متأسفانه شرکت هواپیمایی آسمان سه پرواز هفتگی خود را از فرودگاه سنندج کاهش داده است و این در حالی است که این شرکت هیچگاه به پروازهای هفتگانه خویش در هفته نیز عمل نکرده و هر بار با بهانه‌های مختلفی همچون خستگی خلبان، بدی آب و هوا و غیره اقدام به لغو پروازهای فرودگاه سنندج کرده است.
زاهدی افزود: قطعاً تعداد پروازهای هفتگی این شرکت بسیار کمتر از چهار پرواز هم خواهد شد و این امر به عینه صدمات بسیاری را بر اقتصاد استان و دیگر حوزه‌های توسعه‌ای وارد می‌کند.
استاندار کردستان اعلام کرد: اگر این وضعیت در سریع‌ترین زمان ممکن رفع نشود دستور تعطیلی رسمی فرودگاه سنندج را صادر خواهم کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان شرکت آسمان باید پاسخگوی مردم و سرمایه‌گذاران در کردستان باشند و تا حصول نتیجه از حق‌مان کوتاه نخواهیم آمد.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *