خانه / سیاسی / استاندار کردستان: ساماندهی مبادلات مرزی، ضربات قاچاق براقتصاد کشور را کاهش می دهد

استاندار کردستان: ساماندهی مبادلات مرزی، ضربات قاچاق براقتصاد کشور را کاهش می دهد

سنندج- استاندار کردستان با اشاره به تبعات قاچاق کالا در کشور، عنوان کرد: ساماندهی مبادلات مرزی کاهش ضربات ناشی از قاچاق کالا بر اقتصاد کشوررا به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی امروز شنبه در مراسم تقدیر و معارفه مدیرسازمان اموال تملیکی کردستان که با حضور قائم مقام سازمان اموال تملیکی کشوردر سالن شهدای دولت استانداری برگزارشد، گفت: سازمان اموال تملیکی زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی است بنابراین هم دارای پشتوانه قانونی وهم شرعی و فقهی است.
وی با اشاره به اینکه بخشی از حاکمیت نظام ودولت برعهده سازمان اموال تملیکی است، عنوان کرد: ماهیت این سازمان به لحاظ اینکه هم باید با دقت قانونی عمل هم در کشف و ضبط اموال موازین شرعی را رعایت کند، بسیار حساس است.
وی ادامه داد: از آنجا که میزان کشفیات و ضبط اموال در استان های مرزی هم چون کردستان بیشتر است لذا حفظ و نهگداری و حراست از اموال بیت المال که از رسالت های سازمان اموال تملیکی است، نیاز به توجه و حساسیت جدی و بیشتری دارد.
استاندار کردستان با بیان اینکه بخشی از معیشت مردم استان های مرزنشین از مبادلات مرزی تامین می شود، اضافه کرد: مبادلات مرزی در استان کردستان نیاز به ساماندهی دارد تا ضرباتی که به دلیل قاچاق بر اقتصاد کشور و به تبع استان وارد می شود، کاهش و قطع شود.
زاهدی ادامه داد: به دلیل نابسامانی هایی که در مبادلات مرزهای استان وجود داشت معابر کولبری استان بسته شد و فعلا به صورت موقت بازگشایی شده است.
وی بیان کرد: می طلبد با طراحی مناسبی به سمت ساماندهی و قانونمندکردن مبادلات مرزی در معابر کولبری و بازارچه های مرزی استان حرکت کنیم.
وی از زحمات و تلاش های عبدالسلام کریمی مدیر اسبق سازمان اموال تملیکی کردستان تشکر کرد و گفت: عبدالسلام کریمی از نیروهای توانمند دانشگاه کردستان است که تخصص او بیشتر فرهنگی است تا اجرایی و امروز ماموریت او در این سازمان به اتمام رسیده است.
استاندار کردستان عنوان کرد: محمد الله مرادی هم که به عنوان مدیر جدید سازمان اموال تملیکی معرفی شده از رزمندگان و ایثارگران و ازخانواده شهدا است که درمدیریت های سیاسی واجرایی تاکنون توانسته عملکرد مطلوبی داشته باشدو بی شک دراین سازمان هم موفق عمل خواهد کرد.
مدیر جدید سازمان اموال تملیکی کردستان هم دراین مراسم با بیان اینکه از اینکه بخشی از عمر خود را در میدان جنگ نابرابر صرف کردم، احساس سرافرازی و سربلندی می کنم، گفت: افتخار می کنم سریازی از خیل سربازان رهبری هستم.
محمد الله مرادی عنوان کرد: در جنگ اقتصادی امروز هم که رهبری افتخار فرماندهی آن را به دولت پاک دست دکتر روحانی سپرده است، خوشحالم که سهیم باشم و از این طریق به مسائل اقتصادی در کشور و استان خود کمک کنم.

شناسهٔ خبر: ۳۶۱۲۷۰۸ – شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13393

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =